حمیدرضا ترقی با اشاره به اینکه عامل اصلی خنثی کننده اقدامات تحریمی آمریکا در درجه اول وحدت و انسجام ملی است، اظهارکرد: این وحدت و انسجام در یک صدایی و هم‌صدایی ملت و دولت با رهبری علیه آمریکا متبلور می‌شود. همچنین افزایش کینه ملی علیه آمریکا، تلاش در جهت صرفه‌جویی و جلوگیری از اسراف، کاهش هزینه‌ها،‌ تحقق کامل اقتصاد مقاومتی، پشتیبانی ملت از دولت و تلاش دولت در جهت حل مشکلات مردم می‌تواند توطئه‌های آمریکا را خنثی کرده و اجازه ندهد این تحریم‌ها تاثیری بر فرآیند حرکت انقلاب اسلامی داشته باشد.

این فعال سیاسی اصولگرا با اشاره به نقش جریان‌های سیاسی کشور در ایجاد وحدت ملی بیان کرد: به طور طبیعی در این شرایط باید جریان‌های سیاسی نوک حمله اصلی خود را متوجه آمریکا و دشمنان کشور کرده و از درگیری‌های داخلی و تشدید گسل‌ها و اختلافات پرهیز کنند و تلاش خود را برای یکپارچگی کشور در مقابل آمریکا به حداکثر برسانند. جریان‌های سیاسی باید جنایات آمریکا در 25 سال قبل انقلاب و 40 سال بعد انقلاب را برای ملت تبیین کنند به گونه‌ای که تمایل به آمریکا و غرب در جامعه به حداقل برسد.

این عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه همچنین تصریح کرد: رقابت‌های داخلی برای انتقال قدرت از یک جریان به جریان دیگر، فرآیندی مستمر و طبیعی است. رقابت‌های سیاسی داخلی به هیچ وجه نباید ضربه‌ای به آگاهی جامعه در قبل اقدامات آمریکا و بسیج عمومی علیه دشمن بزند و نباید روحیه دشمن‌ستیزی و استکبارستیزی مردم را تضعیف کند. رقابت‌های انتخاباتی به جای خود اما یکپارچگی و وحدت هم به جای خود.

ترقی همچنین با اشاره به اینکه حاکمیت از نظر مواضع در قبال آمریکا موضع یکپارچه داشته است، گفت: هم مردم و هم حاکمیت باید یکپارچگی خود را حول محور رهبری علیه دشمن حفظ کنند. رهبری هم تاکید کرده‌اند که یکپارچگی دولت، ملت و رهبری همیشه عامل اصلی پیروزی انقلاب بوده است.

وی با اشاره به توصیه رهبر انقلاب به جوانان در خصوص «ترویج و تبیین نظریه مقاومت» خاطرنشان کرد: پیروزی در برابر داعش ISIS که مورد حمایت آمریکا و اعراب مرتجع منطقه بود نشان داد می‌توان این خطر عظیم را از امت اسلامی با مقاومت رفع کرد. مقاومت در فلسطین هم جواب داد. امروز مقاومت توانسته است تا مرزهای اسرائیل پیش رود و این رژیم را محاصره کرده و هدف نیل تا فرات را از بین ببرد. مقاومت در کشور ما نیز چه در جنگ تحمیلی چه در تحریم‌های اقتصادی و چه در مقاومت نظامی در منطقه موجب کسب موفقیت‌های زیادی بوده است بنابراین نظریه مقاومت می‌تواند برای نسل جوان به عنوان یک عبرت و درس تبیین شده و به کار گرفته شود.

این فعال سیاسی اصولگرا در پایان گفت: امیدوارم مردم در روز 13 آبان با مشت‌های گره کرده تو دهنی محکمی به ترامپ Trump و همراهان او بزنند و نشان دهند ملت ما با تهدید و تحریم از آرمان‌های خود دست نمی‌کشد.خواندنی های رکنا را در اینستاگرام دنبال کنید

آیا این خبر مفید بود؟