کدخبر: 431935 ارسال پرینت 19

رکنا:چراغ‌های برج ایفل به یاد روزنامه‌نگاران مقتول خاموش شد.

به گزارش گروه ترجمه رکنا، چراغ‌های برج ایفل به یاد روزنامه‌نگارانی که در سال جاری میلادی کشته شده‌‌اند به طور نمادین خاموش شد.

در شامگاه پنج‌شنبه 10 آبان در هنگام خاموش شدن چراغ‌های برج ایفل، گروهی از خبرنگاران از فرانسه و کشورهای دیگر در میدان تروکادرو پاریس، در نزدیکی برج ایفل تجمع کردند و با در دست داشتن عکس برخی از همکاران‌شان که در سال جاری کشته شده‌اند، نسبت به قتل Murder روزنامه‌نگاران در جهان اعتراض کردند.

این خبرنگاران با حمل پلاکاردهایی که روی آن هشتگ بدون مجازات نوشته شده بود، نسبت به نبود اراده برای پیگرد عاملان قتل روزنامه‌نگاران نیز اعتراض کردند.

کریستوف دلوار، مبدع روز جهانی پایان بی‌کیفری برای جرایم علیه خبرنگاران که در این تجمع حضور داشت، گفت: قتل خبرنگاران باید متوقف شود. در فاصله 15 سال 1066 خبرنگار کشته شده‌اند. 77 نفر دیگر هم همکار رسانه بوده‌اند که باید به این رقم افزوده شوند. آمار امسال از سال گذشته بسیار بیشتر است.

در میان عکس‌هایی که خبرنگاران از همکاران کشته شده خود در دست داشتند، تصویر جمال خاشقجی نیز دیده می‌شد. جمال خاشقجی روزنامه‌نگار منتقد سعودی بود که روز دهم مهر برای انجام امور اداری وارد ساختمان کنسولگری عربستان در استانبول شد و در آنجا به قتل رسید.

فابیولا بداوی، یکی از همکاران پیشین جمال خاشقجی در مورد این روزنامه‌نگار می‌گوید: او فردی عاشق آزادی، حقیقت و زندگی بود.

مسئولان شهرداری پاریس معمولا برای انتقال پیام‌های گوناگون به مناسبت‌های مختلف رنگ چراغ‌های برج ایفل را به صورت نمادین عوض کرده یا آنها را خاموش می‌کنند.

خواندنی های رکنا را در اینستاگرام دنبال کنید

 

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

  • یک ایرانی متعصب 0 0

    با سلام این برای مسئله برای من خیلی عجیبه زمانی رژیم سفاک آل سعود بیش از 8000هزار نفر را در فاجعه منا به شهادت رساند کشورهای اروپایی چشمان خود را به روی این فاجعه بستند و حتی در بین این شهدا یکی از سفیران ایران بود اما دریغ از یک همدردی ولی حالا برای قتل جمال خاشقچی این همه واکنش نشان دادند مگر خون او از خون هزاران انسانی که در نقاط مختلف دنیا توسط این رژیم سفاک و همپیمانان خونریزش رنگین تر است پس این سفاکان زمانه هم برای برای خون هزاران انسان بیگناه هم نسبت به سرمداران سفاک آمریکا ، رژیم اشغالگر قدس ، آل سقوط ، امارات ، عمان و... واکنش نشان دهند و برای این سفاکان زمانه بالاترین حد مجازات را در نظر بگیرند .

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها