به گزارش رکنا، روزنامه مورنینگ پست هنگ کنگ روز شنبه گزارش کرد این دیدار قرار است روز 29 نوامبر (8 آذر) در آرژانتین انجام شود و طرفین در حال آماده کردن مقدمات آن هستند.

یک روز پس از دیداری که برای سران دو کشور در این تاریخ برنامه ریزی شده است، رهبران گروه بیست در بوئنوس آیروس درباره وضعیت اقتصادی جهان و معضلات تجاری کشورها رسما تشکیل جلسه می دهند.

این ملاقات اگر انجام شود اولین دیدار سران دو کشور در یک سال گذشته بخصوص پس از ماه مارس(اسفند) محسوب می شود که جنگ تجاری دو طرف کلید زده شد.

'لیوخه' مشاور ارشد رییس جمهوری و معاون نخست وزیر چین با اشاره به دیدار سران دو کشور به طور تلویحی تصریح کرد که طرفین در حال ارتباط با یکدیگر هستند.

وزارت خارجه چین و کاخ سفید هنوز درباره این موضوع و جزییات ذی ربط اطلاع رسانی نکرده اند ولی گزارش ها حاکی است اگر اتفاق غیرمنتظره ای رخ ندهد، دیدار انجام خواهد شد.

واشنگتن دو هفته قبل اعلام کرد برنامه ای برای دیدار 'دونالد ترامپ' رییس جمهوری آمریکا با 'شی جین پینگ' رییس جمهوری خلق چین تدارک ندیده و به نظر می رسید این دیدار منتفی است.

'استیون منوچین' وزیر خزانه داری آمریکا در اظهاراتی که نشان می داد تیرگی شدیدی روابط این کشور را با چین به دلیل جنگ تجاری فرا گرفته است، گفت: ما به تصمیم نهایی برای انجام این دیدار نرسیده ایم.

وی افزود رهبران چین به او اطلاع داده اند که کشورشان نمی خواهد اجازه دهد ارز ملی این کشور دچار تسعیر زیادی در برابر دلار شود و این موضوعی است که بشدت آمریکا روی آن متمرکز است و مساله ارزش یوان پول ملی چین همیشه یک دغدغه بوده است.

با این حال وزیر خزانه داری آمریکا در آن زمان گفت این ترامپ Trump است که نهایتا باید درباره دیدار با 'شی' تصمیم بگیرد و هنوز در این مورد چیزی اعلام نشده است.خواندنی های رکنا را در اینستاگرام دنبال کنید

آیا این خبر مفید بود؟