به گزارش رکنا، کمک های بشردوستانه سازمان ملل طی روزهای آینده به آوارگان اردوگاه «الرکبان» واقع در استان حمص خواهد رسید.

«علی الزعتری» هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل در سوریه اعلام کرد: شرایط انسانی در اردوگاه الرکبان بسیار اسفناک است و برای ارسال کمک های بشردوستانه نیاز به هماهنگی میان طرف های درگیر در این منطقه وجود دارد.

«لیندا تام» سخنگوی دفتر هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل در سوریه نیز گفت: سازمان ملل متحد همچنان از وضعیت بحرانی در این اردوگاه نگران است.

آخرین بار ژانویه گذشته کاروان کمک های بشردوستانه به اردوگاه الرکبان ارسال شد.

پیش تر گروه تروریستی 'جیش مغاویرالثوره' از ورود مواد غذایی و کمک ها به آوارگان ساکن 'اردوگاه الرکبان' جلوگیری کردند که این امر سبب جان باختن 14 شهروند سوری شده بود.

دولت اردن نیز که اردوگاه الرکبان در نزدیکی مرز این کشور قرار دارد، با ادعای دلایل امنیتی از انتقال کمک های انسانی به این اردوگاه جلوگیری می کند.

این رسانه‌ها اعلام کردند که گذرگاه 'التنف' که در تسلط گروه تروریستی جیش مغاویرالثوره از زیرمجموعه های 'ارتش آزاد' و مورد حمایت ائتلاف آمریکایی است و با این اردوگاه کمتر از 20 کیلومتر فاصله دارد، مسیر کمک های انسان دوستانه به اردوگاه الرکبان را بسته است.

اردوگاه الرکبان در 300 کیلومتری جنوب شرق شهر 'حمص' در سال 2014 در نزدیکی مرز اردن و در کنار پایگاه نظامیان آمریکا برپا شد.خواندنی های رکنا را در اینستاگرام دنبال کنید

آیا این خبر مفید بود؟