خبر ویژه :

سیاسی جهان کدخبر: 406793 ارسال پرینت 4

رکنا:ارتش سوریه پیشروی خود را در عمق صحرای شرقی سویدا ادامه داده و منطقه "تل علم" را از دست داعش آزاد کرد.

به گزارش رکنا به نقل از شبکه المیادین، ارتش سوریه به پیشروی خود در عمق صحرای شرقی سویدا در جنوب ادامه می‌دهد و تل علم را از دست داعش ISIS آزاد کرد تا به آزادسازی سد الزلف، قلعه قدیمی، تپه‌های القنطره، سوح النعامه و الکراع اضافه شود. در این راستا ارتش سوریه وارد درگیری‌های شدید در حومه شرقی سویدا در سطح گسترده شده است.

یگان‌های ارتش سوریه به سمت تپه‌های الصفا و الهبیریه و بئر الشیخ حسین حرکت کردند.

رسانه جنگ وابسته به حزب‌الله لبنان اعلام کرد، ارتش سوریه طی هفت روز گذشته بیش از ۲۵ عضو داعش را کشته‌ است.

ارتش سوریه اخیرا عملیاتی را در عمق صحرای سویدا آغاز کرده و به مرزهای اداری مشترک با استان ریف دمشق رسیده است. یگان‌های مهندسی ارتش سوریه مسیرها را پاکسازی کرده و بمب‌های به جا مانده از داعش را خنثی می‌کنند.

از سوی دیگر، منابع مطلع اعلام کردند که ارتش سوریه به منظور تسلط کامل بر منطقه "جبل ترکمان" عملیاتی را در این منطقه آغاز کرد.

خبرگزاری آناتولی اعلام کرد که ارتش سوریه عملیاتی را به منظور به دست گرفتن کنترل کامل منطقه جبل ترکمان واقع در استان "لاذقیه" آغاز کرده است.

این خبرگزاری افزود: نیروهای نظام سوریه شامگاه جمعه حملات گسترده‌ای را از دو محور به این منطقه انجام دادند و این نیروها همچنان در حال بسیج کردن نیروهای خود در این منطقه هستند.

این درحالی است که اخبار به دست آمده حاکی از آن است که ارتش سوریه همزمان با این عملیات حضور نیروهای خود در ا استان ادلب را نیز افزایش داده است.

پیشتر نیز یکی از فرماندهان اتاق عملیات جبل ترکمان اعلام کرده بود که نیروهای نظام در حال آماده‌سازی خود برای انجام یک عملیات در دو منطقه "جبل اکراد" و جبل ترکمان در حومه شمالی لاذقیه هستند.

منطقه جبل ترکمان از مناطق کاهش تنش به شمار می‌رود که ارتش سوریه در سال ۲۰۱۵ با پشتیبانی نیروی هوایی روسیه توانست بخش‌هایی از این منطقه را تحت کنترل خود دربیاورد اما همچنان بخش‌های دیگری از این منطقه تحت کنترل گروه‌های مخالف سوری است.

 اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند