کدخبر: 406789 5

رکنا: هیئت دائم عربستان در سازمان ملل در نامه‌ای به رئیس شورای امنیت و دبیرکل سازمان ملل مدعی شد حمله اخیر جنگنده‌های این ائتلاف در صعده یمن "قانونی" بوده است!

به گزارش رکنا به نقل از روزنامه الشرق الاوسط، عبدالله المعلمی، نماینده دائم عربستان در سازمان ملل در نامه خود به شورای امنیت آورده است: حمله روز پنجشنبه به صعده یک اقدام "نظامی قانونی" بود و رهبران انصارالله را که "مسئول عضوگیری از کودکان و فرستادنشان به میدان جنگ" هستند و همچنین یکی از مربیان برجسته تک‌تیراندازی را هدف قرار داد. این اقدام نظامی "براساس قوانین انسانی بین‌المللی" انجام شد!

وی گفت: ائتلاف عربی در یمن تأکید دارد که بررسی این عملیات را به تیم مشترک تحقیقات و ارزیابی حوادث Accidents برای اتخاذ اقدامات فوری واگذار کرده است.

المعلمی در این نامه آورده است: متأسفانه ما شاهد کوتاهی شورای امنیت درباره مقابله با نقض‌های صورت گرفته درباره قطعنامه‌های ۲۲۱۶ و ۲۲۳۱ این شورا هستیم. حوثی‌ها از انبار موشک‌های بالستیک و پهپادها که "به صورت غیرقانونی" به آن دست یافته‌اند برای تهدید ثبات منطقه و دریانوردی در دریای سرخ و تنگه باب المندب استفاده می‌کنند.

المعلمی خواهان اجرای کامل قطعنامه‌های شورای امنیت درباره ممانعت از قاچاق Contraband سلاح اضافی به انصارالله و محاکمه ناقضان شدند.

وی خواهان بخشنامه کردن این نامه به عنوان سند رسمی از سندهای شورای امنیت و ارجاع نسخه‌ای از آن به دبیرکل سازمان ملل شد.

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها