کدخبر: 405645 3

رکنا: یک مقام دفتر ریاست جمهوری کره‌ جنوبی اعلام کرد، تامین کمک‌های بشردوستانه برای کره شمالی ممکن است به تسریع روند خلع سلاح هسته‌ای این کشور کمک کند.

به گزارش رکنا به نقل از خبرگزاری یونهاپ، کیم اوی کیوم،‌ سخنگوی چئونگ وا دائه یکی از مقامات ارشد دفتر ریاست جمهوری کره‌ جنوبی اعلام کرد: من معتقدم کمک‌های بشردوستانه ما می‌تواند وسیله‌ای برای تشویق کره شمالی برای خلع سلاح هسته‌ای شود.

به تازگی بلافاصله پس از تغییر قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل درباره کمک به کره شمالی یک مقام وزارت اتحاد دو کره در سئول اعلام کرد، این کشور به دنبال کمک به کره شمالی در زمان مناسب است.

سخنگوی چئونگ وا دائه دراین‌باره اعلام کرد که او اطلاعی از مقدمات برای انجام این کار ندارد. پیشتر چئونگ وا دائه اعلام کرده بود که سئول از کره شمالی خواسته است که تلاش‌هایش برای خلع سلاح هسته‌ای را افزایش دهد.

کره‌ جنوبی به تازگی به نقض قطعنامه‌های سازمان ملل علیه کره شمالی متهم شده است زیرا گزارش‌هایی مبنی بر ورود کشتی‌های حامل ذغال سنگ کره شمالی به کره جنوبی منتشر شده است. براساس قطعنامه شورای امنیت هرگونه صادرات ذغال سنگ کره شمالی ممنوع است.

سخنگوی دفتر ریاست جمهوری کره‌ جنوبی اعلام کرد: آمریکا به کره‌ جنوبی اعتماد دارد و هیچ اعتراضی نکرده است.

در حال حاضر ورود کشتی‌های ذغال سنگ کره شمالی به کره‌ جنوبی مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته است.

پیشتر وزارت خارجه کره جنوبی اعلام کرده بود که کسانی که مسوول هستند، در صورت لزوم، مورد مجازات قرار می‌گیرند.

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها