کدخبر: 387663 ارسال پرینت 1

رکنا: یک تحلیلگر مسائل سیاسی در مسکو با اعلام اینکه به اعتقاد وی هیچ تقابلی بین ایران و روسیه در صحنه سوریه وجود ندارد، بر حمایت روسیه از ایران در صحنه بین المللی تأکید کرد.

آندره اونتیکوف، درباره دعوت ایران از روسیه برای اتخاذ موضع قاطعانه تر در برابر خروج آمریکا از توافقنامه هسته ای ایران گفت: روسیه تلاش های زیادی برای حمایت از ایران از جمله برای عضویت این کشور در سازمان همکاری شانگهای صورت داد. چند روز پس از خروج آمریکا از توافقنامه هسته ای ایران، اتحادیه اقتصادی اوراسیا تفاهمنامه تجارت آزاد با تهران امضا کرد. مسکو به طور جدی از موضع اروپا در برابر این توافقنامه حمایت می کند. روسیه خواهان استقلال Esteghlal و حفظ حاکمیت اروپاست تا اروپا به دور از خواست آمریکا تصمیم گیری کند. روسیه در نهایت راه گفتگو با آمریکا را نمی بندد. در آینده نزدیک قرار است دیداری بین رؤسای جمهور روسیه و آمریکا برگزار شود و بدون شک مسئله خروج واشنگتن از توافقنامه هسته ای ایران هم در آن مطرح خواهد شد.

اونتیکوف در پاسخ به این سئوال که آیا روسیه حاضر است به خاطر ایران، منافع خود را در روابط با عربستان و امارات زیر پا بگذارد؟ افزود: فکر نمی کنم روسیه منافع خود را در منطقه از دست بدهد. بدون شک مسکو موضوع سعودی ها را در نظر می گیرد اما در نهایت سعودی ها هنوز متحد راهبردی آمریکا و نه روسیه هستند. هر چند که در ماه های اخیر شاهد تعمیق همکاری بین روسیه و عربستان بوده ایم. به اعتقاد من، فقط منافع منطقه ای روسیه مطرح نیست، بلکه مسئله اجرای سیاست در صحنه جهانی مطرح است زیرا خروج آمریکا از این توافقنامه اقدام غیرقانونی و نقض قطعنامه های شورای امنیت است. روسیه همواره سیاست های خود را مبتنی بر مصوبات شورای امنیت تعیین می کند.

وی خاطر نشان کرد: به اعتقاد من هیچ تقابلی بین ایران و روسیه در صحنه سوریه وجود ندارد. شرط ایجاد منطقه کاهش تنش در جنوب سوریه، خروج نیروهای غیرسوری از این منطقه بود. البته ایرانی ها از این مسئله آگاهی داشتند. فکر نمی کنم دلیلی برای تغییر موضع روسیه در حمایت از توافقنامه هسته ای ایران وجود داشته باشد.

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

آیت الله هاشمی رفسنجانی قبل از مرگ مرموز تهدید به ترور شده بود!

نسرین دستور قتل فجیع و سوزاندن پسر جوان در بیابان های اراک را داد!

مریم در غیاب دایی با پسری به خانه او در شمال تهران رفت

من با رسول مرد همسایه همخوابی کردم! /  او از من خواست هووی جوانم را هم به خلوتگاهش ببرم!+ عکس

تجاوز وحشیانه مدیر منحرف مدرسه به دانش آموز 14 ساله/ او خانم معلم جوان را هم باردار کرده بود + عکس

مست بودم و در اتاق خواب به درخواستم توجه نکرد، با چاقو او را کشتم! + عکس

تجاوز به دو مرد که آرایش دخترانه داشتند! / ما را به یک زیر زمین بردند+ عکس

قتل مرموز دانش آموز کلاس دهمی در سرویس بهداشتی

دردسر دوستی پسر دبیرستانی با زن بی حیا + عکس و گفتگو

سقوط مرگبار مرد بدهکار هنگام جلب / در شهرک غرب تهران رخ داد

آخرین خبر از پرونده ناظم منحرف دبیرستان معین تهران

داماد نمک نشناس تهرانی زن صیغه ای هم داشت! + عکس

اعتراف تلخ دانش آموز 12 ساله مشهدی که مشروب به مدرسه برده بود!

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها