کدخبر: 380744 ارسال پرینت 5

رکنا: احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیات رئیسه مجلس در نشست علنی امروز مجلس بیانیه 172 نفر از نمایندگان در حمایت از صنعت ICT در ایران را قرائت کرد.

به گزارش گروه سیاسی رکنا، در متن بیانیه آمده است: صنعت ICT ایران پرتحول ترین و به روزترین صنعت کشور است و سبب خلق فرصت های بی نظیر در اشتغال جوانان ایرانی شده است. این صنعت از مزیت های بسیار برخوردار است و نمایندگان مجلس شورای اسلامی به همراه سایر بخش‌های حاکمیت همواره بر حمایت از فعالان این عرصه تأکید داشتند.

اجرای موفق ثبت شناسه گوشی‌های تلفن همراه(رجیستری) که در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی و با هدف جلوگیری از روند فزاینده قاچاق Contraband تلفن همراه در نیمه دوم سال 96 آغاز شد، به رغم همه دشواری ها و مشکلاتی که در مسیر قانونمند شدن روند ورود این تجهیزات وجود داشت، نشانه عزم جدی دولت در مقابله با پدیده شوم قاچاق بود.

احقاق حقوق ملی، حمایت از فعالان قانونمند و متعهد این بازار Store بزرگ، توجه به سلامت عمومی وحفاظت از کیان ملی در مقابل قاچاق صد میلیاردی کالا از جمله دستاوردهای اجرای این طرح است که بدون مشارکت کم نظیر همه ذینفعان این بخش به خصوص حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، میسر نمی شد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی از پوشش های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که بار دشوار هماهنگی این طرح را به دوش کشیدند و همچنین سایر دستگاه های مرتبط امیدوارند که ثبت گوشی‌های تلفن همراه با یک الگوی ملی و موثر در جلوگیری از پدیده قاچاق در کشور تبدیل شود.

آیا این خبر مفید بود؟
: امتیاز : 1 تعداد رای : 1


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها