کدخبر: 380061 ارسال پرینت 7

رکنا: رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: توصیه می‌کنم مسئولین کنونی ایالات متحده در مورد فلسطین و قدس شریف و محور مقاومت و جهان اسلام دچار اشتباه محاسباتی نشوند و تصور نکنند اینگونه اقدامات در مورد فلسطین و مسئله هسته‌ای ایران بدون پاسخ می‌ماند.

به گزارش گروه سیاسی رکنا، علی لاریجانی در افتتاحیه نشست اضطراری کمیته فلسطین اتحادیه بین‌المجالس که صبح امروز در تهران برگزار شد، گفت: نگاهی به اقدامات یک ساله اخیر بیانگر این واقعیت است که رژیم امریکا تقریبا به هیچ تعهدی پایبند نیست.

وی افزود: رژیم آمریکا یک روز توافقات بین‌المللی آب و هوا در پاریس را به هم می‌زند و روز دیگر توافقات مربوط به تعرفه‌های گمرکی مربوط به چین و اروپا را زیر پا می‌گذارد و بعد از فشار‌های مختلف حرف خود را در مورد اروپا پس می‌گیرد.

رئیس قوه مقننه تأکید کرد: رژیم آمریکا یک روز برخلاف مقررات بین‌المللی و نظامات حقوق بشر برای اتباع برخی کشور‌های اسلامی ضوابط غیرعادلانه وضع می‌کند و در روز‌های گذشته هم توافق بین‌المللی ۱+۵ با ایران را که به درخواست آمریکا به امضا رسیده بود، خارج می‌شود.

لاریجانی تصریح کرد: رژیم امریکا یک روز عنوان می‌کند که دیگر در سوریه نمی‌ماند و طلب پول از برخی کشور‌ها می‌کند و چند روز بعد، اما سوریه را بمباران می‌کند.

وی با بیان اینکه رژیم آمریکا سالهاست از تروریست‌ها در منطقه حمایت کرده‌اند بیان داشت: علی‌الخصوص آمریکایی‌ها خود اذعان داشته‌اند که داعش ISIS را به وجود آورده‌اند و یک روز هم علمدار مبارزه با داعش هستند؛ لذا همه این اقدامات نشان می‌دهد که رژیم آمریکا دچار بحران تصمیم‌گیری استراتژیک شده است و ناپخته و ماجراجویانه به صحنه بین‌المللی نگاه می‌کند.

رئیس قوه مقننه بیان داشت: معتقدم رئیس جمهور فعلی آمریکا توانایی تشخیص و قضاوت Judgment در مورد پیامد‌های طولانی‌مدت اقدامات خود را ندارد. توصیه می‌کنم مسئولین کنونی ایالات متحده در مورد فلسطین و قدس شریف و محور مقاومت و جهان اسلام دچار اشتباه محاسباتی نشوند و تصور نکنند اینگونه اقدامات در مورد فلسطین و مسئله هسته‌ای ایران بدون پاسخ می‌ماند.

وی ادامه داد: اقدامات لحظه‌ای و نسنجیده در دنیای امروز نمی‌تواند ادامه پیدا کند چرا که چنین اقداماتی باعث افزایش تنش و ناامنی در جهان کنونی می‌شود.لاریجانی با بیان اینکه سبکسری یک اقدام پرهزینه برای دولتمردان است تأکید کرد: دولتمردان در نهایت باید هزینه این رفتار خود را پرداخت کنند و به زودی آن را می‌چشند.رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به نمایندگان کشور‌های اسلامی در این کنفرانس تأکید کرد: یکی از دلایل و ضرورت تشکیل این نشست فوق‌العاده اقدامات سرکوب‌گرانه اخیر رژیم صهیونیستی علیه راهپیمایی مسالمت‌آمیز ملت فلسطین در روز بازگشت است که بر مسئله فلسطین و قدس تأثیرگذار می‌باشد.لاریجانی با اشاره به روز نکبت، گفت: روز نکبت روزی است که بزرگترین فاجعه در تاریخ بشری در آن روز به وقوع پیوست و بیش از دو سوم ملت فلسطین در آن روز آواره شدند و مجبور گردیدند خانه و کاشانه و سرزمین آبا و اجدادی خود را ترک کنند.

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها