سرلشکر باقری در دیدار وزیر دفاع افغانستان:

کدخبر: 379681 ارسال پرینت 8

رکنا: رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت : با فرهنگ و تمدن مشترک، دو ملت همواره در طول تاریخ همسایگان خوبی برای یکدیگر بوده اند و خواهند بود. هیچ مشکلی که غیر قابل حل باشد بین دو ملت وجود ندارد.

به گزارش رکنا : سپهبد طارق شاه بهرامی وزیر دفاع افغانستان صبح امروز – یکشنبه - با حضور در ستاد کل نیروهای مسلح با سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح دیدار و گفت وگو کرد.

سرلشکر باقری افزود: امیدوارم در این سفر تصمیمات خوبی به نفع هر دو ملت و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و افغانستان اتخاذ شود.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح با بیان اینکه روابط نظامی دو کشور ریشه دار است، اظهار کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و پس از آنکه کشور افغانستان مورد تجاوز Rape نظامی قرار گرفت، هموراه جمهوری اسلامی ایران تلاش کرده تا در کنار ملت افغانستان و مجاهدین باشد و کمک کند تا مبارزه با اشغالگران پیش رود.

وی افزود: بعد از خروج اشغالگران هم در تمام مقاطع سعی کرده ایم تا حد امکان به برقراری امنیت در افغانستان کمک کنیم.

سرلشکر باقری با بیان اینکه در جمهوری اسلامی ایران پشتیبانی از نیروهای مسلح توسط وزارت دفاع انجام می شود، تصریح کرد: ستادکل نیروهای مسلح به عنوان عالی ترین ستاد نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، مسئولیت سیاستگذاری و هدایت نیروهای مسلح را بر عهده دارد. بنا شد مسائل مربوط به امنیت مرزها در این جلسه مورد بحث و ارزیابی قرار گیرد.

وزیر دفاع افغانستان نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به جمهوری اسلامی ایران، با بیان اینکه ایران کشور دوست و خانه دوم ما است، اظهار کرد: در طول تاریخ دولت جمهوری اسلامی افغانستان با جمهور اسلامی ایران روابط تاریخی، طولانی و پایداری داشته است.

وی افزود: ما می خواهیم این روابط را به نحوی که به نفع دو دولت باشد، گسترش دهیم. ما زبان، دین، فرهنگ و وجوهات مشترک داریم و مردم افغانستان همیشه تابع احسان و نیکی ملل جهان خصوصا همسایگان هستند.

طارق شاه بهرامی با بیان اینکه همراهی ایران در شرایط سخت را با مردم افغانستان به یاد داریم، تصریح کرد: از دست گیری جمهوری اسلامی ایران در دوران جهاد و مقاومت قدردانی می کنیم. مردم افغانستان به یاد دارند در آن دوران سخت، دولت و ملت ایران گام به گام ما را کمک کردند.

وزیر دفاع افغانستان تصریح کرد: به اینجا آمده ایم تا مناسبات دوستانه بین دو ملت و نیروهای مسلح را افزایش دهیم و با مشکلی که مردم افغانستان دست و پنجه نرم می کنند بنام تروریسم، خود را از آن نجات دهیم.

وی در پایان گفت: امیدواریم بتوانیم در افغانستان و منطقه، صلح و ثبات و امنیت که حق مردم افغانستان و منطقه است را فراهم کنیم.

بنابراین گزارش ، سپهبد طارق شاه بهرامی وزیر دفاع افغانستان به دعوت امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران، روز گذشته در رأس یک هیئت بلندپایه دفاعی و نظامی وارد تهران شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها