کدخبر: 379497 ارسال پرینت 13

رکنا: نماینده دولت اقلیم کردستان عراق در ایران با بیان اینکه مشارکت عراقی‌های ساکن ایران در انتخابات پارلمانی این کشور خوب بود ولی مشارکت بیشتر از این را انتظار داشتیم، تصریح کرد: از صبح امروز نیز برگزاری انتخابات پارلمانی عراق در خود این کشور آغاز شده و تا این لحظه طبق گزارش‌های واصله استقبال خوبی از این انتخابات شده است.

به گزارش گروه سیاسی رکنا، ناظم دباغ با اشاره به اهمیت و ویژگی‌های این دوره از انتخابات پارلمانی عراق، تصریح کرد: این اولین انتخاباتی است که بعد از خروج داعش ISIS از عراق برگزار می‌شود. در این انتخابات ائتلاف‌ها و گروه‌های جدیدی شکل گرفت و همه منتظر این هستند که ببینند بعد از برگزاری انتخابات، گروه‌های سیاسی در عراق چگونه برنامه‌هایشان برای آینده عراق را به پیش می‌برند و در راستای ایجاد اصلاحات و توسعه در عراق قدم بر می‌دارند.

وی با بیان اینکه به نظر می‌رسد در لیست گروه‌های شیعه، گروه نصر پیشتاز باشد، تصریح کرد: بر اساس شواهد، شاید یک گروه شیعه به تنهایی نتواند نخست‌وزیر را تعیین کند و باید با ایجاد ائتلاف اقدام به انتخاب نخست‌وزیر کند.

دباغ با اشاره به اینکه بر اساس قانون Law اساسی عراق، نخست‌وزیر از بین شیعیان، رییس مجلس، از اهل تسنن و رییس‌جمهور از بین اکراد انتخاب می‌شود، خاطرنشان کرد: در منطقه اکراد به نظر می‌رسد لیست اول حزب دموکرات کردستان باشد گرچه شاید این حزب نیز برای انتخاب رییس‌جمهور مجبور به ائتلاف با گروه‌های دیگر شود.

نماینده دولت اقلیم کردستان عراق در ایران در مورد میزان مشارکت اکراد در انتخابات پارلمانی عراق در ایران نیز گفت: بعد از خروج داعش از عراق، تعداد زیادی از اکراد که به ایران پناهنده شده بودند به منطقه اقلیم بازگشتند و در حال حاضر تعداد اکراد در ایران کم است و ما بیشتر شاهد حضور آنها در مناطقی چون نقده هستیم که در آنجا نیز شاهد مشارکت گسترده‌ای نبودیم.

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها