به گزارش رکنا به نقل از روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی در این پیام افزود: احیای ارتش توسط امام (ره) تاریخ پرافتخاری را ورق زد که هر برگ آن برای ملت ایران عزت آفرین و مایه مباهات است.

وی در این پیام آورده است: 39 سال پیش، در زمانی که کمتر کسی به عمق دلبستگی و عشق ارتشیان به اسلام و سربلندی و عزت ایران واقف بود، حضرت امام (ره)، آن پیر فرزانه و رهبر مدبر، با اعلام روز ارتش، مردم و ارتش را با اکسیر انقلاب به هم پیوند زد.

سرلشکر موسوی، پیش قراولی ارتش در مبارزه با ضد انقلاب از همان روزهای اول، ایستادگی تاریخی و مثال‌زدنی ارتش در مقابل تجاوز Rape بعثی‌ها و سرانجام به خاک مالیدن پوزه متجاوز، با تقدیم 48 هزار شهید گلگون کفن، برقراری امنیت آسمان ایران در طول 40 سال با گشت‌های شبانه‌روزی نیروی هوایی و چشمان بیدار پدافند، به اهتزاز درآوردن پرچم اقتدار ایران در آب‌های آزاد و پهنه اقیانوس‌ها با نیروی دریایی، امن نگه داشتن مرزها با نقطه عطف سد ورود داعش ISIS در مرزهای غربی با نیروی زمینی و آمادگی دائمی همه نیروها برای برخورد با هرگونه تجاوز را تنها بخشی از نتایج تصمیم آن اراده مبارک حضرت امام خمینی (ره) دانست.

وی در این پیام ادامه داد: عملیات مردم یاری و ابراز عشق به مردم در حوادث Accidents طبیعی مانند سیل، زلزله، برف و یخبندان و آتش‌سوزی و نیز رسیدگی‌های بهداشتی و درمانی و سازندگی در مناطق محروم؛ جلوه دیگری از برکت احیای ارتش است.

فرمانده ارتش اظهار کرد: نقش ارتش در دفاع از حریم حرم‌ها، روایت هیجان‌انگیزی دارد که در زمان مقتضی به نحو شایسته بازگو خواهد شد.

سرلشکر موسوی افزود: بیهوده نیست که بویژه در ماه‌های اخیر بوق‌های شیطان Evil و منافقین، هجمه‌های مستقیم و عملیات روانی فریبکارانه و دغل‌ بازانه علیه ارتش را شدت بخشیده‌اند.

وی تاکید کرد: ارتش ارزش محبت‌ها و پشتیبانی‌های اقشار گوناگون ملت بزرگ ایران را می‌داند و به پاس این بزرگواری‌ها، جان بر کف؛ خدمتگزاری و پشت‌گرمی این مردم با فرهنگ را ضامن سربلندی خود می‌داند.

بنابراین گزارش ، امام خمینی (ره) در سال 1358 در یک پیام تاریخی 29 فروردین را به عنوان روز ارتش اعلام کرد و با این پیام ارتش تولدی نو یافت و پا به عرصه وجود گذاشت.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟