سردار سنایی راد:

سیاسی کدخبر: 372867 ارسال پرینت 7

رکنا: معاون سیاسی سابق سپاه گفت : تهاجم هوایی سه کشور آمریکا، فرانسه و انگلیس به سوریه یک اقدام جنایتکارانه و فاقد هرگونه مقبولیت حتی در خود آمریکا و کشورهای غربی است.

به گزارش رکنا ، سردار رسول سنایی راد با اشاره به حمله آمریکا و متحدانش به سوریه گفت: نباید در برابر این جنایت Crime سکوت کرد، آنها باید هزینه این اقدام ضدبشری را پردا خت کنند ، تا مانعی برای تکرار آن باشد.

وی ادامه داد: آنها حتی بدون موافقت شورای امنیت علیه حاکمیت ملی یک کشور اقدام کردند و این جنایت آنها به بهانه این است که مردم و ارتش سوریه توانستند بخشی از اراضی اشغالی کشورشان را از تصرف تروریست Terrorist ها بیرون آورند.

معاون سیاسی سابق سپاه با بیان اینکه اگر در حوزه نظری هم چنین قانون Law شکنی توسط دیگر کشورها تصور می شد با غوغای رسانه ای غربی ها مواجه شده بود، اظهار داشت: این اقدام یک تجاوز Rape آشکار علیه حاکمیت ملی کشور سوریه و فاقد هرگونه وجاهتی است.

وی تهاجم به سرزمین سوریه را مغایر با عرف و قوانین بین الملل دانست و تصریح کرد : اقدام نظامی آمریکا، فرانسه و انگلیس علیه سوریه در حمایت از گروه های افراطی و تروریستی است که در حال فروپاشی هستند. آنها به تمامیت ارضی کشور سوریه احترام نگذاشته اند پس باید با مخالفت و محکومیت تمامی جوامع بین المللی روبرو شود .

سردار سنایی راد گفت: جالب این است که شروع کننده این اقدام ضد بشری رژیم صهیونیستی است و ما شاهد همکاری بیش از پیش این تروریسم دولتی با تروریسم کور و وحشی گری گروه های افراطی هستیم .

سردار سنایی راد اقدام وحشیانه علیه ملت مظلوم سوریه را روندی خطرناک دانست که با مخالفت جهانی باید مانع تکرار آن شد و افزود: با وجود اینکه کشور سوریه اعلام کرده بود که کارشناسان سازمان ملل برای بررسی حمله شیمیایی به این کشور بروند، آنها این موضوع را بهانه ای برای اقدامات غیرانسانی خود قرار دادند. این در حالی است که گروه های مقاومت و ارتش سوریه دست برتر را داشتند و گروه های تروریستی که در موضع ضعف قرار دارند از سلاح شیمیایی استفاده کرده اند و همانطور که دولت سوریه اعلام کرده بود مسیر بررسی موضوع وجود داشت .

وی در پایان تاکید کرد: این اقدام یک تجاوز آشکار علیه حاکمیت ملی کشور سوریه است و به هیچ عنوان دلایل آنها برای این اقدام ضد بشری پذیرفته نیست، پس باید با محکومیت جهانی روبرو شود. البته این تجاوز موجب انسجام ملت سوریه و ایستادگی در برابر گروه های افراطی و تروریستی است که حمایت آشکار بیگانه را دارند و هیچ تاثیری در روند مبارزه با تروریسم ندارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها