شی جین‌پینگ در مقام ریاست‌جمهوری چین ابقا شد

به گزارش گروه سیاسی رکنا به نقل از آسوشیتدپرس، شی جین‌پینگ، امروز- شنبه- برای یک دوره پنج ساله دیگر در مقام ریاست‌جمهوری چین ابقا شد.

کنگره ملی خلق چین علاوه بر ابقا شی جین‌پینگ، همچنین «وانگ کیشان» را نیز به عنوان معاون اول رئیس‌جمهوری این کشور انتصاب کرده است.

طبق این گزارش، شی جین‌پینگ قدرتمندترین رهبر چین از زمان مرگ «مائو تسه‌‌تونگ» بنیانگذار حزب کمونیست و جمهوری خلق چین، تاکنون محسوب می‌شود و هفته گذشته با حذف محدودیت دو دوره‌ای برای ریاست‌جمهوری چین، عملا راه برای حضور وی در قدرت باز شد.

مقام‌های دولتی چین از حذف محدودیت دو دوره‌ای برای ریاست‌جمهوری چین دفاع می‌کنند و می‌گویند این اقدام باعث خواهد شد که فرماندهی کل قوا، ریاست‌جمهوری و دبیر کلی حزب کمونیست در دست یک نفر باقی بماند.

شی جین‌پینگ در سال ۲۰۱۳ به عنوان رئیس‌جمهوری چین انتخاب شد. ولی وی با این حال هنوز از قصد خود برای باقی ماندن در قدرت پس از سال ۲۰۲۳ حرفی نزده است.

انتظار می‌رود شی جین‌پینگ به مبارزه سرسختانه‌ خود برای از بین بردن فساد در نهادهای دولتی ادامه دهد.

در جریان نوزدهمین کنگره حزب کمونیست، نام و عقاید شی جین‌پینگ رسما به منشور حزب افزوده شد و عملا او در تراز فردی مانند مائو تسه‌‌تونگ، قرار گرفت.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟