به گزارش رکنا، سرلشکر محمد باقری در مراسم‌معارفه مسئول جدید دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده کل قوا گفت: در نظام اسلامی روحانیت جایگاه استثنایی دارد و در نیروهای مسلح بیش از همه جا این جایگاه رفیع است.

وی افزود : نیروهای مسلح به طور جدی تری با ماموریت‌ها و حوادث Accidents و تهدیدات روبرو هستند و روز به روز این شرایط خطیر تر خواهد شد.

سرلشکر باقری گفت:و‌جود تهدیدات سخت و تو‌سعه تهدات فرهنگی و‌ جنگ نرم جامعه ما و خانواده‌ها را در معرض خطرات جدی تری قرار می‌دهد که در گذشته این طور نبوده است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: ما امروز با جامعه‌ای روبرو ‌هستیم‌که جوانان ما از جهت سطح فکر و آگاهی تفاوت اساسی با نسل های گذشته دارند و با تهدیدات ‌بیشتری نسبت به گذشته مواجه هستند و این کار روحانیون را برای ارتقا بصیرت دینی سنگین می کند که این امر بر عهده دفاتر عقیدتی سیاسی است.

وی ادامه داد: دفترعقیدتی سیاسی فرمانده کل قوا مسئولیت سنیگینی برای هماهنگی بین فرماندهان وعقیدتی‌ سیاسی‌های نیروهای مسلح دارد. در طی بیش از د‌و دهه حجت الاسلام صفایی به خوب این مسئولیت را برعهده داشتند و وضعیت اعتقادی نیروهای مسلح روز به روز بهتر شده و انتظار است با سابقه‌ای که حجت الاسلام سعیدی دارند و با استفاده از تجربه گذشته ایشان، شاهد دوره جدیدی از تحول ‌و حرکت این عزیز باشیم.

سرلشکر باقری عنوان کرد: واقعیت این است که اگر انتظار داشته باشیم نیروهای مسلح در مقابل جنگ سخت و نمیه سخت و‌ نرم ایستادگی ‌بکنند، تسلیحات و ظواهر در این میدان به تنهایی کاری از پیش نخواهد برد. آنچه موجب پیروز‌ی ملت ما بر شاه شد همین معنویت بود و همین موضوع موجب پیروزی ملت ایران در جنگ شد و در ادامه هم کسی می‌تواند ماموریت‌های سخن را اجرا کند که دارای اعتقاد قلبی در مسیر ولایت و نهایت روحیه جهادی باشد.

وی ادامه داد: اگر اینطور بودیم در برابر هیچ تهدیدی باکی نداریم اگر این ایمان و استحکام را نداشته باشیم ولی تجهیزات را داشته باشیم کاری از پیش نمی بریم.

سرلشکر باقری تاکید کرد: مجموعه عقیدتی سیاسی و نمایندگی ولی فقیه نقاط قوت زیادی دارند و باید این تجربیات گرد آوری شده و راهبردهایی برای استفاده از آن باید ایجاد شود و این کار باید به طور هماهنگ انجام شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟