به گزارش گروه سیاسی رکنا، به نوشته روزنامه هیل، سناتور برنی سندرز در مصاحبه با شبکه خبری فاکس نیوز این تصمیم خود را اعلام کرد و گفت قصد دارد استقلال Esteghlal خود را حفظ کند.
وی گفت: اگرچه با دموکرات‌ها در سنای آمریکا تشکیل جلسه حزبی می‌دهم اما من یک نامزد مستقل هستم و همیشه به عنوان یک نامزد مستقل برای ایالت ورمونت رقابت کرده‌ام‌. این کاری است که من سال‌هاست انجام داده‌ام و انجام خواهم داد.
سندرز از سوی برخی دموکرات تحت فشار قرار گرفته تا به صورت رسمی به عنوان یکی از اعضای حزب دموکرات نامزد شود. سندرز با دموکرات‌ها در سنا تشکیل جلسه حزبی می‌دهد.
باب مولهلند، یکی از اعضای کمیته ملی حزب دموکرات در نشست اخیر این حزب قطعنامه‌ای را ارائه کرد که از سندرز و سناتور انگس کینگ از ایالت مین می‌خواهد تا به عنوان نامزدهای دموکرات در انتخابات آتی رقابت کنند.
اما این قطعنامه ناکام ماند و نتوانست اکثریت لازم برای تصویب را به دست آورد.
سندرز در سال 2016 میلادی به عنوان نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کرد و باعث خشم برخی از دموکرات‌ها شد. وی در نهایت این رقابت‌ها را به هیلاری کلینتون واگذار کرد.
انگس کینگ نیز اعلام کرده که در انتخابات سال 2018 سنا مجدداً به عنوان یک نامزد مستقل شرکت خواهد کرد.
وی در مصاحبه با شبکه سی‌ان‌ان گفت: من از اوایل دهه 1990 یک عضو مستقل بوده‌ام‌. من به عنوان یک فرد مستقل به سمت فرمانداری رسیدم‌ و این چیزی است که من هستم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟