سیاسی جهان کدخبر: 290477 ارسال پرینت 46

رکنا: دولت عربستان که با افزایش انتقادها علیه اعدام برنامه‌ریزی شده ۱۴ مسلمان شیعه روبرو شده است، در دفاع از سیستم قضایی آل سعود بیانیه‌ای صادر کرد.

رکنا سیاسی: به نقل از آسوشیتدپرس، منصور الغفاری، سخنگوی وزارت دادگستری عربستان مدعی شد تمام مدعی علیه‌هایی که در عربستان سعودی محاکمه می‌شوند "روندهای مقتضی" را طی می‌کنند!

الغفاری در بیانیه منتشر شده در خبرگزاری دولتی عربستان مدعی شد، پرونده‌های مرتبط با تروریسم و حکم‌های اعدام execution توسط "دادگاه تجدیدنظر" و همچنین "دادگاه عالی" مورد بازبینی قرار می‌گیرد و ۱۳ تن از قضات، این پرونده را پیش از اجرای اعدام "بازبینی" می‌کنند.

این ۱۴ مسلمان شیعه به بهانه مشارکت در اعتراضات اعتراض و خشونت علیه نیروهای امنیتی با مجازات اعدام روبرو شدند. این در حالی است که گروه حقوق بشری ریپریو می‌گوید، حکم اولیه آنها از سوی یک دادگاه "سری و محرمانه" مبارزه با تروریسم صادر شده است. روحانیون سنی فوق‌العاده محافظه‌کار عربستانی در گذشته با عنوان "مرتد" به شیعیان اشاره می‌کردند و معترضان شیعه به اتحاد با ایران، رقیب این کشور پادشاهی متهم می‌شوند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

ارسال نظر