سیاسی کدخبر: 290312 ارسال پرینت 18

رکنا: وزیر اقتصاد ترکیه گفت که در سفر خود و همتای قطری‌اش به تهران، درباره استفاده از مسیر زمینی ایران برای صدور کالا به قطر مذاکره خواهد کرد.

رکنا سیاسی: ️به نقل از آناتولی، نهاد زیبکچی با اشاره به سفر خود و همتای قطری‌اش به ایران برای شرکت در مراسم تحلیف دوازدهمین دوره ریاست جمهوری ایران گفت: در حاشیه دیدارهای خود با مقامات ایران، مساله ترانزیت بین ترکیه، ایران و قطر را مطرح خواهم کرد.

زیبکچی رویکرد ترکیه برای مساله تحریم قطر توسط برخی کشورهای عربی را برادرانه و در راستای برطرف کردن نیازهای مردم قطر ارزیابی کرد و افزود: علاقه داریم تمام تولیدکنندگان ترکیه‌ای کالاهای خود را در قطر بفروشند؛ چراکه قطر اگر چه دارای ۲.۵ میلیون جمعیت است اما کشوری قدرتمند و دارای بیشترین درآمد سرانه در دنیا است.

وزیر اقتصاد ترکیه ترانزیت کالا از ترکیه به قطر از مسیر هوایی را راهی ناپایدار ارزیابی کرد، افزود: ترانزیت دریایی در این بین اهمیت می‌یابد و پیش‌بینی می‌کنیم ماهانه چهار کشتی با ظرفیت بالا به قطر بارگیری کند. راه‌های مختلف را ارزیابی خواهیم کرد ولی اولویت ما راه زمینی ترکیه، ایران و قطر است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

ارسال نظر