سیاسی کدخبر: 255868 ارسال پرینت 29

رکنا:وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون بیش از 10 برابر سایر دولتها تخت بیمارستانی به مجموع تختهای بیمارستانهای کشور افزوده شده است.

دکتر سید حسن قاضی Judge زاده هاشمی روز شنبه در حاشیه افتتاح بیمارستان 320 تختخوابی بهلول گناباد طی گفت و گو با خبرنگاران افزود: در ابتدای دولت تدبیر و امید قول افزایش 211 هزار تخت بیمارستانی در کشور داده شد در حالی که تاکنون بیش از این میزان تخت افزوده شده است.
وی اظهار کرد: این در حالی است که در مدت فعالیت سایر دولتها به طور متوسط 1800 تا 2 هزار تخت به مجموع تختهای بیمارستانی کشور افزوده شده است.
وی گفت: 6500 طرح عمرانی در بخش بهداشت و درمان کشور در حال اجراست که تا پایان دولت 50 درصد آنها تکمیل و به بهره برداری می رسد.
وزیر بهداشت افزود: طرحهای نیمه تمام در بخش بهداشت و درمان کشور رو به اتمام است و طرحهای مشابه علاوه بر شهرستان گناباد در شهرستانهای فریمان، سبزوار، درگز، قوچان، سرخس، خلیل آباد و تربت جام استان خراسان رضوی به اتمام رسیده است.
وی اظهار کرد: از مجموع 45 پایگاه اورژانس هوایی در دست اجرا در کشور تاکنون 30 پایگاه راه اندازی شده و بقیه نیز تا پایان سال جاری تکمیل و به بهره برداری می رسد.
وی با اشاره به ظرفیتها و موقعیت جغرافیایی گناباد ازنظر ارائه خدمات درمانی به مناطق جنوبی استان خراسان رضوی و شهرستهای همجوار ابراز امیدواری کرد پایگاه اورژانس هوایی در آینده نزدیک در این شهرستان راه اندازی شود.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: دولت تدبیر و امید خدمات بسیار در بخشهای مختلف انجام داده که از جمله آنها می توان به اجرای طرح تحول نظام سلامت اشاره کرد.
وی افزود: دولت تاکنون هزاران میلیارد تومان برای اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور هزینه کرده که نقش مهمی در کاهش هزینه ها و مراجعه مردم مناطق شهری و روستایی به بیمارستانها و توسعه کمی و کیفی زیرساختهای عمرانی در بخش بهداشت و درمان داشته است.
وی اظهار کرد: از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون بیش از 12 هزار پزشک متخصص و فوق تخصص با هدف افزایش دسترسی مردم به ویژه در مناطق محروم به پزشکان، در این مناطق و استانهای مرزی مشغول کار شده اند.
بیمارستان 320 تختخوابی علامه بهلول گنابادی روز شنبه طی مراسمی با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و استاندار خراسان رضوی به بهره برداری رسید.
برای ساخت این بیمارستان با زیربنای 23 هزار و 835 مترمربع در هفت طبقه 800 میلیارد ریال هزینه شده است.
بیمارستان بهلول گنابادی شامل بخشهای جراحی، اطفال، داخلی، زایشگاه، مامایی، اتاقهای عمل، همودیالیز، داروخانه، NICU ، CCU، ICU و بخشهای پاراکلینیک شامل آزمایشگاه مرکزی، رادیولوژی دیجیتال، ماموگرافی، سونوگرافی، فلوروسکوپی، سی.تی.اسکن و ام.آر.آی است.
همچنین با حضور وزیر بهداشت و استاندار خراسان رضوی عملیات اجرایی مجتمع بهداشتی و درمانی شادروان محمد علیزاده در گناباد آغاز شد.
این مجتمع که با 2152 مترمربع زیربنا در چهار طبقه احداث می شود 30 میلیارد ریال هزینه در بر دارد و در بخش های آموزش بهورزی، پایگاه سلامت و خانه بهداشت فعالیت خواهد کرد.
زمین این مجتمع توسط مرحوم علیزاده و همسر وی مرحومه صدیقه خزاعی به دانشگاه علوم پزشکی گناباد اهدا شده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

ارسال نظر