متهم اینستاگرامی شناسایی شد / بازداشت در سمنان

سرهنگ فداییان رئیس پلیس فتا استان سمنان در راستای کشف این پرونده گفت: در پی وصول یک فقره پرونده قضایی با موضوع هتک حیثیت در فضای اینستاگرام ، رسیدگی در دستور کار قرار گرفت .

به گزارش رکنا، وی ادامه داد: با توجه به مستندات ارائه شده توسط شاکی مشخص گردید متهم با استفاده از بستر شبکه اجتماعی اینستاگرام اقدام به ارسال مطالب کذب، توهین آمیز نموده و موجب هتک حیثیت شاکی پرونده شده است .

سرهنگ فداییان افزود: در راستای شناسایی متهم با تحلیل ادله دیجیتال جمع آوری گردیده و اقدامات پلیسی متهم شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیری صورت پذیرفت.

این مقام انتظامی استان به کاربران توصیه کرد : کاربران فضای مجازی آگاه باشند شبکه های اجتماعی محلی برای انتشار مطالب کذب و توهین آمیز نبوده و براساس قانون با کاربرانی که با سوء استفاده از این بستر ایجاد مزاحمت برای سایر کاربران  نمایند برخورد قانونی خواهد شد.

رئیس پلیس فتا استان سمنان با معرفی سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir از کاربران درخواست کرد از مطالب آموزشی این سایت استفاده نموده و در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک و مجرمانه آن را از طریق لینک سامانه پاسخگویی به فوریت‌های سایبری، با ما در میان بگذارند

آیا این خبر مفید بود؟