دستگیری شکارچیان سابقه دار در سمنان

به گزارش رکنا، قربانلو رئیس اداره محیط زیست شاهرود با بیان اینکه گشت و کنترل مشترک کارشناسان ستادی اداره محیط‌ زیست شاهرود به‌اتفاق رئیس محیط زیست میامی از زیستگاه‌های شاملی، جوزبان، چشمه بسیار و میرزاقلی حوزه میامی صورت گرفت گفت: در این بازرسی‌ها گزارش موثق مبنی بر این‌که دو نفر شکارچی سابقه‌دار و شرور و بی‌رحم اقدام به شکار کردند، به محیط‌زیست اعلام شد.

او با بیان اینکه بلافاصله با هماهنگی با دادستان و همکاری نیروی انتظامی میامی با رعایت موازین شرعی و قانونی به بازرسی از منزل شکارچیان در روستای هونستان میامی انجام شد افزود: به‌محض باز کردن درب حیاط دو برادر شکارچی و شرور اقدام به پرتاب سنگ و چوب به‌طرف ضابطان دادگستری کردند.

درگیری شکارچیان با ماموران

رئیس اداره محیط‌زیست شاهرود بابیان اینکه شکارچیان داخل منزل در حال خورد کردن گوشت شکار برای فروش بودند ابراز داشت: متخلفان به‌منظور ناپدید کردن آثار جرم با مأموران درگیر شده که با درایت و عکس‌العمل سریع و استفاده از تجهیزات مهارکننده یکی از متخلفان را دستگیر کردند.

قربانلو بابیان اینکه دیگری که عرصه را تنگ دیده اقدام به فرا کرد و متواری شد تصریح کرد: در بازرسی از منزل متهمان گوشت شکار میش که امروز شکار شده بود، سلاح غیرمجاز و غیره کشف و توقیف شد.

او افزود: طی این بازرسی دودست کله‌پاچه تازه و دودست دل و جگر و قلوه تازه متعلق به دو رأس میش وحشی، مقدار حدود چهار کیلو گوشت گوسفند وحشی در یخچال، لاشه هشت قطعه کبک، پوست میش وحشی، یک قبضه سلاح گلوله‌زنی قاچاق به همراه فشنگ و دو عدد جلد تفنگ و تعدادی چاقو، ساطور و تبر کشف و توقیف‌شده است.

رئیس اداره محیط‌زیست شاهرود همچنین بابیان اینکه مأموران گارد یگان حفاظت گروه سیار به‌اتفاق رئیس پناهگاه حیات‌وحش خوش ییلاق در مسیر تردد شکارچیان حومه شهر مجن کمین زده بودند بیان کرد: مأموران، شکارچی که یک قبضه سلاح ساچمه زنی قاچاق همراه داشت را دستگیر و سپس تحویل کلانتری مجن دادند.

قربانلو در ادامه افزود: طبق قانون، جریمه هر رأس قوچ، آهو و کل ۲۵ میلیون تومان و گونه ماده آن ۷۵ میلیون تومان است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟