رژیم مدیترانه‌ای دوستدار قلب شماست

نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که رژیم مدیترانه‌ای با گوشت گاو بدون چربی ممکن است خطر بیماری قلبی را کاهش دهد. پیش از این نیز بار‌ها درباره فواید رژیم مدیترانه‌ای مطالعاتی منتشر شده است.

به گزارش رکنا ، اگرچه خوردن گوشت قرمز زیاد، به سلامت قلب آسیب می‌رساند، اما به دنبال یک مطالعه جدید، متخصصان یادآوری می‌کنند که جایی برای مصرف گوشت گاو بدون چربی در یک رژیم غذایی سالم و به سبک مدیترانه‌ای وجود دارد و بخش‌های کوچکی از گوشت می‌تواند به طور بالقوه به کاهش عوامل خطر برای ابتلا به بیماری‌های قلبی کمک کند.

کاهش خطر بیماری قلبی با این رژیم غذایی

جنیفر فلمینگ، استادیار تغذیه در ایالت پن ایالات متحده، گفت: "هنگامی که شما از یک رژیم غذایی سالم و مبتنی بر میوه‌ها، سبزیجات و سایر غذا‌های گیاهی پیروی می‌کنید، مقادیر متوسطی از غذا‌های دیگر مانند گوشت گاو بدون چربی را نیز می‌توانید در رژیم خود جای دهید. "

متخصصان تغذیه از رژیم غذایی متشکل از مصرف زیاد سبزیجات ، میوه‌ها، حبوبات، آجیل، لوبیا، غلات، غلات، ماهی و چربی‌های اشباع نشده مانند روغن زیتون حمایت می‌کنند. در این مطالعه که ۵۹ شرکت کننده در آن شرکت داشتند، مشاهده شد که هر فرد به مدت چهار هفته و با یک هفته وقفه، رژیم غذایی متشکل از مقادیر مختلف گوشت مصرف می‌کند. نمونه خون شرکت کنندگان در طول تحقیقات مورد آزمایش قرار گرفت. پس از تجزیه و تحلیل داده‌ها، محققان دریافتند که شرکت کنندگان پس از دوره رژیم مدیترانه‌ای کلسترول LDL پایین تری نسبت به رژیم غذایی متوسط ​​آمریکایی داشتند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟