میوه ای که مواد سمی سیگار در بدن را کاهش می دهد!

کیوی بخشی از مواد سمی دود سیگار را از بین می برد. سیگاری ها باید 40 درصد بیشتر ویتامین ث مصرف کنند که این مقدار با خوردن دو کیوی در روز تامین می شود. البته کسانی که سیگار می کشند امیدوار نباشند که با خوردن کیوی، دیگر می توانند با خیال راحت و بدون نگرانی از بیماری های قلبی و ریوی و احتمال ابتلا به سرطان، سیگار بکشند. اما می توانند امیدوار باشند که خوردن دو کیوی در روز، وضعیت آنها را بهبود می بخشد و جذب مواد سمی را کاهش می دهد.

به گزارش رکنا ، کیوی سرشار از ویتامین ث است. مقدار پتاسیم آن از نظر وزنی تا حدی کمتر از موز است. همچنین دارای ویتامین آ، ای، کلسیم، آهن و اسید فولیک است. یک کیوی متوسط 466 کالری انرژی دارد. جالب است بدانید که ویتامین ث در کاهش علائم بیماری آسم بسیار موثر است و مطالعات نشان داده کودکانی که در هفته پنج تا هفت عدد از این میوه مصرف می کنند دارای علائم تنفسی کمتری نسبت به کودکانی هستند که در هفته فقط یک کیوی می خورند.

کیوی دارای مقادیر زیادی آنزیم حل کننده پتاسیم به نام پاپایین است که از نظر تجاری برای نرم کردن گوشت مفید است اما احتمال دارد برای برخی افراد آلرژی زا باشد. به ویژه افرادی که به آناناس حساسیت دارند مستعد حساسیت به این میوه نیز هستند. این آنزیم با پختن میوه به سرعت از بین می رود.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟