نوشیدنی های طبیعی برای درمان سردرد های میگرنی

میگرن یک بیماری آزاردهنده، همراه با درد ضربان‌دار است که به شکل غیرعادی در یک طرف سر بدتر می‌شود.

به گزارش رکنا، معمولا درد آن‌قدر شدید است که اگر به آن رسیدگی نشود می‌تواند از چهار ساعت تا سه روز ادامه یابد. میگرن در خانم‌ها بیشتر شایع است و البته گاهی اوقات با سردردهای سینوسی  یا سردردهای تنشی اشتباه گرفته می‌شود. غذا، استرس و هورمون‌ها می‌توانند محرک میگرن باشند. در ادامه با پنج نوشیدنی‌ موثر در تسکین درد میگرن آشنا خواهید شد که شما را از مصرف دارو‌های مسکن بی‌نیاز می‌کنند.

چای زنجبیل

چای زنجبیل به شل شدن رگ‌های خونی کمک می‌کند و جریان خون اکسیژنه به مغز را بهبود می‌بخشد. همچنین از نظر خاصیت ضدالتهابی بسیار مفید است، بنابراین نوشیدنی مفیدی در درمان میگرن خواهد بود، به خصوص اگر ارزش غذایی آن با افزودن لیمو افزایش یابد.

شیر بادام

شیر بادام حاوی درصد بالایی از منیزیم است که کمبود آن در بدن منجر به میگرن و قرار گرفتن مداوم در معرض حملات میگرنی می‌شود. این نوع شیر حاوی مواد معدنی برابر با اثر آسپرین است که معمولاً برای تسکین میگرن استفاده می‌شود. البته خوردن چند عدد بادام خام هم در درمان میگرن موثر است.

آب ولرم

آب ولرم به بهبود جریان خون غنی از اکسیژن به تمام اندام‌های حیاتی بدن کمک می‌کند و همان چیزی است که بیماران میگرنی به دلیل کمبود خون‌رسانی به مغز، به آن نیاز دارند.

ترکیب آب لیمو و عسل

آب لیمو علاوه بر این که حاوی مقدار زیادی ویتامین C است، خواص آنتی‌اکسیدانی و ضدالتهابی دارد و ترکیب آن با عسل برای درمان میگرن موثر خواهد بود.

نوشیدنی نعناع

در معالجه میگرن می‌توان به نوشیدنی نعناع اعتماد کرد، زیرا این نوشیدنی حاوی درصد بالایی از منتول است که به آرامش اعصاب و عضلات معده کمک می‌کند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟