از ماساژ  نوزادان غافل نشوید + روغن های مناسب ماساژ کودک

مادران باید بدانند که ماساژ دادن کودک بسیار مهم است چون استخوان ها را تقویت می کند و مادرانی که کودک را ماساژ نمی دهند بسیار اشتباه می کنند چون ماساژ دادن لازمه تقویت کودک است حتما این کار را انجام دهند.

به گزارش رکنا ، ماساژ کودک قبل از حمام کردن اهمیت زیادی دارد. زیرا ماساژ با روغن باعث تقویت استخوان می شود. امروزه مادران به جای روغن از لوسیون و کرم های کودک استفاده می کنند، این در حالی است که هیچ چیز نمی تواند جای ماساژ با روغن را بگیرد. اگر درباره روغن های مفید برای ماساژ کودک اطلاعات کافی ندارید، پیشنهاد می کنیم این مطلب را مطالعه کنید تا با بعضی از این روغن ها آشنا شوید.بهترین روغن، روغن گیاهی است زیرا به آسانی از طریق منافذ پوست جذب می شود.

همچنین از آن جا که به آسانی هضم می شود در صورت راه پیدا کردن روغن به دهان کودک، جای نگرانی وجود ندارد.

روغن نارگیل:

این روغن برای ماساژ کودک و حتی بزرگسال مفید است. ماساژ با روغن نارگیل ولرم تسکین دهنده و برای پوست، مو و استخوان مفید است.

روغن خردل:

بدن را گرم نگه می دارد، استخوان ها را تقویت می کند و سرماخوردگی و سرفه را بهبود می بخشد. این روغن که استفاده از آن برای فصل زمستان توصیه می شود تاحدودی مانع از رشد موهای زاید بدن نیز می شود. پس اگر نمی خواهید کودک موهای زائد در پا، سینه، دست و…داشته باشد با این روغن بدن او را ماساژ دهید.

روغن زیتون:

نیم ساعت قبل از حمام به موهای کودک مالیده شود تا رشد مو افزایش پیدا کند. در صورت مالیدن به ابرو باعث رشد ابرو نیز می شود. در صورت واکنش نشان دادن پوست کودک، مصرف روغن را قطع کنید.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟