اثربخشی ۲ برابری استفاده همزمان از ۲ ماسک تایید شد

به گزارش رکنا،تحقیقات جدید ««مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا» (CDC) از کارایی بالای استفاده همزمان از ۲ ماسک در کاهش خطر ابتلا به کرونا حکایت دارد.

پیش از این هم در مطالعات دیگری متخصصان روی مزایای استفاده همزمان از دو ماسک در جلوگیری از شیوع کرونا تاکید کرده بودند اما این نخستین باری است که مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا این مساله را تایید می‌کند.

هرچند هنوز مشخص نیست کارایی این روش در برابر گونه‌های جدید کرونا چه قدر است اما دکتر «جان بروکس»، از مدیران ارشد این نهاد می‌گوید از آنجا که با ویروسی مشابه در این موارد سر و کار داریم باید استفاده از ۲ ماسک روی آن هم تاثیر داشته باشد اما اینکه این تاثیر تا چه حد است هنوز مشخص نیست.

اثر استفاده از دو ماسک در برابر کرونا

نتایج این پژوهش نشان می‌دهد قرار گرفتن ۲ ماسک روی صورت مانع نفوذ ۸۳ درصد ذرات ناشی از تنفس افراد دیگر در اتاق می‌شود. در صورتی که هر دو طرف از این روش استفاده کنند اثر بخشی به ۹۶.۴ درصد خواهد رسید که بسیار قابل توجه است.

بخش دیگری از این مطالعه نشان می‌دهد قرار گرفتن مناسب یک ماسک روی صورت به گونه‌ای که بندهای آن به صورت معکوس در پشت گوش قرار گرفته (مثل ماسک سیاه در عکس شاخص) و لبه‌های آن کاملا روی صورت فیت شود، از ورود ۶۴.۵ درصد ذرات پخش شده در هوا توسط طرف مقابل جلوگیری می‌کند و در صورتی که هر دو طرف ماسک را به این شکل روی صورت قرار دهند اثربخشی به ۹۵.۵ درصد می‌رسد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟