هشدار جدی کرونایی برای مردم

به گزارش رکنا، دکتر واثقی امیری رئیس بیمارستان آیت‌الله کاشانی تامین اجتماعی با اشاره به افزایش بار بیماری کرونا و در آستانه آغاز محدودیت‌های جدید در کشور توصیه هایی به مردم داشت و اظهار کرد: توصیه های ما با توصیه های وزارت بهداشت متفاوت نخواهد بود. همان مسائل کارشناسی شده است و اگر مردم مسائل بهداشت عمومی را رعایت کنند، قطعا شیوع کم می‌شود و تعداد مبتلایان کاهش می یابد.

وی افزود: ماسک زدن، رعایت فاصله اجتماعی، رعایت بهداشت دست، عدم تجمع به هردلیلی چه در جمع خانواده باشد و چه در سطح جامعه و وسایل حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس و مترو و غیره از جمله توصیه های ضروری است که مردم باید رعایت کنند.

رئیس بیمارستان آیت الله کاشانی اظهار کرد: اگر چنانچه مردم علائم بیماری سرماخوردگی را مشاهده کردند، به پزشک مراجعه کنند. چون خودشان نمی توانند تشخیص بدهند که سرماخوردگی است یا کرونا یا آنفلوآنزا. برخی تا یک هفته هم علائم دارند اما به دکتر مراجعه نمی کنند و همچنان در جمع های خانوادگی و اجتماعی حضور می یابند که هم موجب انتشار ویروس می شود و هم شدت مریضی شان بیشتر می شود و وقتی به ما می رسند که کنترل بیماری سخت‌تر شده است و چه بسا اگر زودتر می رسیدند، می‌توانستیم اوضاع را کنترل کنیم.

او با بیان اینکه اگر پزشک توصیه کرد که قرنطینه خانگی شوید، حتما شرایط قرنطینه خانگی را رعایت کنید، افزود: اگر مردم رعایت نکات بهداشتی را جدی بگیرند، از این پیک بیماری عبور می کنیم.

رئیس بیمارستان آیت الله کاشانی تامین اجتماعی درباره وضعیت خدمات دهی به بیماران کرونایی، تجهیزات و تخت های بیمارستانی در این بیمارستان نیز گفت: ما بیمارستان ریفرال کرونا هستیم و تعداد مراجعان ما بسیار بالاست. اورژانس هر روز پر است. کرونا ۷۰ درصد انرژی ما را گرفته و به سختی می توانیم خدمات بدهیم. چون بار مراجعه زیاد است و برخلاف پیک اول و دوم شدت بیماری بیشتر است. پیک اول شدت بیماری کمتر بود. الان هم بار مراجعه بیشتر است و هم مریض ها بدحال‌ترند.

اما با وجود توصیه‌ها و خواهش‌های مکرر مسئولان ستاد ملی مقابله با کرونا و پزشکان متخصص به هموطنان برای ماندن در خانه و پرهیز از سفرهای غیرضروری، با گذشت ۹ماه از شیوع ویروس کرونا در کشور، همچنان شاهد ترافیک‌های سنگین در آزادراه کرج - قزوین و سایر خروجی‌های تهران هستیم.

روز گذشته ورودی خودروها از تهران به استان مازندران نیز تا حدی بالا بود که خبرساز شد. با این حال، محدودیت ترددها که قرار بود از ساعت 10 صبح دیروز در این جاده اعمال شود، لغو شد و به روز اول آذر که زمان آغاز اجرای طرح محدودیت‌های کرونایی در سراسر کشور است، موکول شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟