در دوران کرونا لبنیات محلی مصرف نکنید!

به گزارش رکنا ، دکتر حسن براتی زاده با بیان این که آلودگی میکروبی در لبنیات محلی و بی نام و نشان طی نظارت ها و بازدیدهای انجام شده به وفور مشاهده می شود و جزو بزرگ ترین دغدغه های ما محسوب می شود، گفت: استفاده از این محصولات لبنی تهدید کننده سلامت محسوب می شود و خطرات جدی به همراه دارد.

وی اظهار داشت: عرضه محصولات لبنی خارج از محل تولید قانونی نیست و به طور کلی محصولاتی که بدون نظارت و مجوز بهداشتی به فروش می رسند، دارای آلودگی بالایی بوده و سلامت فرد را به خطر می اندازد.

محصولات لبنی تقلبی چه بلایی سرتان می آورد؟

 

 وی به تخلف و تقلب در این زمینه اشاره کرد و توضیح داد: با وجود آن که تهیه محصولات پاستوریزه و استریلیزه نیاز به هزینه بیشتری دارد، اما کیفیت و تضمین سلامت آن بر کسی پوشیده نیست، این در حالی است که محصولات لبنی محلی علاوه بر احتمال وجود درصد آلودگی و ابتلا به بیماری هایی نظیر تب مالت، درصد خامه و چربی بالایی داشته و هیچ تضمینی بر سلامت آن وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: افرادی که تمایل به عرضه محصولات محلی لبنی دارند می توانند با گرفتن مجوز بهداشتی و دیگرموارد مورد نیاز نسبت به این مساله اقدام کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟