پس انداز خون بند ناف نوزادان

به گزارش رکنا ، معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی البرز از رشد ۴۵ درصدی ذخیره سلول‌های بنیادی در بانک خون بند ناف رویان البرز در بهار ۹۹ نسبت به بهار ۹۸ خبر داد.

نیما گنجی گفت: خانواده‌هایی که در آستانه تولد فرزند هستند می‌توانند با ذخیره خون بندناف فرزندشان در بانک خون بندناف فامیلی رویان، از این سرمایه برای سلامت خانواده خود در آینده استفاده کنند.

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی البرز، افزود: مزیت‌های درمانی سلول‌های بنیادی خون بند ناف با پیشرفت‌های علمی، روز به روز در حال گسترش است و خانواده‌ها برای ذخیره این سلول‌ها تنها یک فرصت دارند و آن آستانه تولد فرزندشان است.

وی با اشاره به فعالیت نمایندگی بانک خون بند ناف البرز گفت: نمایندگی استان البرز از سال ۹۳ فعالیت خود را آغازکرده است.

گنجی با اشاره به شرایط ذخیره خون بند ناف افزود: مادر می‌تواند از اواخر هفته ۳۶ بارداری پس از مطالعه موارد منع قرارداد در سایت رویان اقدام به ثبت نام نماید .

گنجی ادامه داد: حتمال امکان استفاده نمونه توسط برادر و یا خواهر نوزاد حدود ۲۰درصد بوده که به همین دلیل ما توصیه می‌کنیم برای هر یک از فرزندان به طور جداگانه ذخیره سازی انجام شود.

وی اضافه کرد: خون بند ناف در کشور ما برای درمان بیماری‌هایی با منشا خونی نظیر سرطان خون و مشتقاتش، برخی بیماری‌های نقص سیستم ایمنی، تالاسمی مینور و ماژور استفاده شده است.

درمان بیماری ها با خون بندناف

وی تصریح کرد: سلول‌های بنیادی خون بندناف قابلیت درمان بیش از ۸۰ نوع بیماری خونی، فلج مغزی اطفال و... را دارد .

این مسئول با اشاره به فعالیت بانک خون بند ناف رویان در شرایط کرونایی خاطرنشان کرد: شرکت فناوری بن یاخته‌های رویان با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در روزهای کرونایی موفق شد میزان ذخیره سازی سلول‌های بنیادی خون بندناف نوزادان را نسبت به سال ۹۸ بیش از ۲۰ درصد افزایش دهد.

گنجی ادامه داد: نمایندگی بانک خون بندناف رویان در استان البرز هم با توجه به روزهای کرونایی در بهار ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال قبل موفق شد رشد ۴۵ درصدی تعداد قرارداد را داشته باشد.

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی البرز در پایان اعلام کرد: متقاضیان برای ثبت نام و یا کسب اطلاعات بیشتر به سایت rsct.ir مراجعه و یا شماره تلفن‌های ۳۴۴۸۷۵۵۵ ۰۲۶ و ۰۹۳۷۷۷۱۷۴۸۶ تماس بگیرند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟