خطر افسردگی برای بدخواب ها

به گزارش رکنا ، محققان دانشگاه ریدینگ انگلستان در بررسی پرسشنامه تکمیل شده توسط نوجوانان در مورد کمیت و کیفیت خواب دریافتند رابطه قابل توجهی بین بدخوابی و مشکلات سلامت روان وجود دارد.

تیم تحقیق دریافت در بین ۴۷۹۰ شرکت کننده که افسردگی را تجربه کرده بودند هم در مورد کیفیت بد خواب ها و هم در مورد میزان کم خواب گزارش داده بودند، بطوریکه شرکت کنندگان مواجه با بدخوابی، مبتلا به اضطراب بودند.

دکتر «فیت اورکارد»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «آخرین تحقیقات نشان می‌دهد که رابطه قابل توجهی بین خواب و سلامت روان در بین نوجوانان وجود دارد. این مطالعه تاکید دارد که افراد جوانی که دچار افسردگی و اضطراب می‌شوند به شدت با بدخوابی در دوره نوجوانی مواجه بودند.»

نیم ساعت تفاوت خواب افسرده ها با سایرین

وی در ادامه می‌افزاید: «نکته قابل توجه در مورد اختلاف در میانگین مدت خواب بین افراد دچار افسردگی در مقایسه با سیار شرکت کنندگان تنها ۳۰ دقیقه بود.»

با وجود این یافته‌ها محققان بر خواب خوب نوجوانان به منظور حفاظت از سلامت و تندرستی تاکید دارند.

محققان در بررسی‌های خود متوجه شدند نوجوانان گروه کنترل میانیگن خواب شبانه در شب‌های مدرسه ۸ ساعت و در شب‌های تعطیل حدود ۹:۳۰ ساعت بود.

در حالیکه نوجوانان دارای علائم افسردگی، کمتر از ۷:۳۰ ساعت در طول هفته و ۹ ساعت در تعطیلات آخرهفته می‌خوابیدند.

بنیاد ملی خواب آمریکا توصیه می‌کند نوجوانان رده سنی ۱۴ تا ۱۷ سال معمولاً به خواب ۸ تا ۱۰ ساعت در شب نیاز دارند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟