آر اف فرکشنال، میکرونیدلینگ، هایفوتراپی، مزوتراپی و لایه برداری از مهم ترین روش های جوانسازی در حال حاضر است. با بالا رفتن سن، پوست شما شروع به گفتن داستان زندگیتان می کند، روزهای تابستانی که در آفتاب گذراندید، روزهای بلوغ که هر روز نشانه های آن روی پوستتان هک می شد، حتی افزایش وزن قابل توجهی یا کاهش وزن. بدون شک، پوست شما می تواند شاهد جسمی یک زندگی سالم باشد. اما این تغییرات در پوست شما همیشه مطلوب نیست. خوشبختانه، بی نظمی های بافتی مانند چین و چروک، جای زخم آکنه، برآمدگی و لکه های آفتاب و سلولیت همه با جوانسازی پوست قابل اصلاح است.

روش های جوانسازی پوست

جوانسازی پوست چیست؟

جوان سازی پوست با لیزر ما یک روش درمانی مجدد است که به منظور کاهش چین و چروک صورت و نواقص پوستی مانند جوش ها یا زخم های آکنه طراحی شده است.

آفتاب، اختلالات پوستی، پیری و حتی وراثت همگی می توانند در ایجاد بی نظمی های پوستی در صورت و جاهای دیگر بدن نقش داشته باشند. این موارد شامل بی نظمی های بافتی مانند چین و چروک و جای زخم آکنه ، تغییر رنگدانه ها مانند پاکت ، لکه های آفتاب یا رگ های خونی قابل مشاهده است. علاوه بر این ، ممکن است پوست از بین برود ، احساس سفتی کند و درخشش سالمی را که در پوست جوان تر مشهود است از بین ببرد.

کاندیدهای مناسب ببرای جوانسازی پوست:

افرادی که دارای مشکلات زیر هستند، کاندید خوبی برای جوان سازی هستند.

  • چین و چروک استاتیک: این چین و چروک ها در هر زمان قابل مشاهده هستند و با حرکات صورت از نظر ظاهری تغییر نمی کنند.
  • چین و چروک های پویا: این خطوط ممکن است در صورت حرکت نکردن پوست، مشاهده نشوند و با حرکات صورت و یا حالت های صورت عمیق تر شوند.
  • رنگدانه: کک و مک، لکه های خورشید یا سایر لکه های تیره پوست که عمدتاً در معرض آفتاب قرار دارند.
  • زخم ها: در نتیجه آکنه یا آسیب دیدگی به پوست، تغییر رنگ و یا زخم هایی را ایجاد کرده است.
  • شرایط عروقی: رگ های خونی قابل مشاهده در سطح پوست، ضایعات عروقی که به صورت تاول های پر از خون دیده می شوند یا حتی یک گرگرفتگی مداوم از قرمزی صورت هستند.
  • از بین رفتن رنگ پوست: ضعیف شدن ساختارهای پشتیبان پوست (الیاف کلاژن و الاستین) که منجر به از بین رفتن استحکام پوست یا ایجاد سلولیت می شود.
  • پوست کسل: پوستی که درخشش خود را از جمع شدن سلولهای مرده پوست و منافذ مسدود شده از دست داده است.

روش های جوانسازی پوست عبارتند از:

در اینجا به برخ از این روش ها اشاره می شود:

لایه برداری شیمیایی

لایه بردارهای شیمیایی از فرمولهای شیمیایی متنوعی استفاده می کنند که می توانند در طول خاصی از صورت شما و یا فقط مناطق خاصی استفاده شوند. محلول شیمیایی روی پوست شما اعمال می شود و باعث از بین رفتن آن و در نهایت لایه برداری می شود. پوست جدید نرم و نرم و چروکیده تر است. بسته به نوع شیمیایی، بهبودی ممکن است چند هفته طول بکشد.

میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن درمانی عمیقاً مؤثر برای تجدید درخشش تازه و جوان به پوست شماست. این یکی از ساده ترین و کمترین اختلال در درمان های پوستی است و حتی برای افراد دارای پوست حساس نیز ایده آل است. درم ابریژن روش دیگری برای صدمه زدن به پوست به روش کنترل شده است، اما در این روش از مواد ساینده استفاده می شود و نه مواد شیمیایی.

از ابزار چرخش برای از بین بردن و تراز کردن لایه های بالای پوست استفاده می شود. پوست آسیب دیده شروع به خونریزی خواهد کرد، اما پوست جدید رشد می کند تا جای خود را بگیرد. زمان بهبودی بستگی به این دارد که چه تعداد از لایه های پوست برداشته شده یا چه اندازه عمیق است. میکرودرم ابریژن مناسب برای سایه های پوست تیره تر نیست زیرا بیشتر مستعد ایجاد رنگدانه هستند.

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ شامل سوزن های کوچکی است که باعث ایجاد سوراخ های ریز در پوست می شود و بدن را ترغیب می کند تا یک پاسخ درمانی را شروع کند. میکرونیدلینگ می تواند برای مقابله با چین و چروک، زخم و رنگدانه استفاده شود. با ترمیم پوست خود، کلاژن و الاستین ایجاد می شوند. اگر پوست تیره تری دارید زیرا خطر ایجاد رنگدانه را ندازند، میکرونیدلینگ درمانی عالی برای شما است.

روش های جوانسازی پوست

لیفت صورت با نخ

لیفت نخ یک روش درمانی با حداقل تهاجمی و جوان کننده است که از نخ های جراحی تخصصی برای بلند کردن پوست های افتاده استفاده می کند و ظاهری محکم تر و جوان تر نشان می دهد. نخ ها در زیر 5 میلی متر سطح پوست قرار می گیرد. یک لیفت 1-2 سانتیمتری ایجاد می شود که توسط نخ ها ایجاد می شود و شش تا هشت هفته پس از درمان شما از اثر جوان سازی به دلیل افزایش تولید کلاژن بهره مند خواهید شد. نخ ها در طی ده تا یازده ماه جذب بدن می شوند.

لیزر

لیزر اغلب برای از بین بردن تغییر رنگ و یا سفت تر کردن پوست شل شده است. با استفاده از لیزر، از انرژی نور و گرما برای از بین بردن بخش های نازک پوست استفاده می شود. لیزر ضمن گرم کردن لایه های زیرین، لایه بالایی پوست را از بین می برد. این باعث تحریک رشد الیاف کلاژن جدید و در نتیجه رشد جدید پوست می شود که بسیار نرم تر است. یکی از مزایای استفاده از لیزر این است که آسیب کمی به پوست اطراف می زند و استفاده از آن را در مناطق حساس بسیار ایده آل می کند. بسته به نوع لیزر مورد استفاده، بهبودی می تواند چند روز تا چند هفته باشد.

دیگر روش های جوانسازی پوست:

  • میکرودرمابراسیون: با حداقل تهاجم برای درمان زخم و تغییر رنگ پوست استفاده می شود.
  • پرکننده های پوستی: ترکیبات تزریقی برای بهبود کانتورینگ پوست است
  • درمان با بوتاکس: برای پر کردن چین و چروک و مسدود کردن اعصاب آن استفاده می شود.

کدام روش جوانسازی را انتخاب کنیم؟

لیزر، لایه برداری های شیمیایی و محصولات تزریقی می تواند خطوط و چین و چروک های کامل صورت یا مواردی را که در نواحی خاص صورت مانند لب فوقانی و اطراف چشم ایجاد می شوند را بهبود بخشد. از این روش های درمانی می توان برای رفع اختلالات رنگدانه مانند لکه های آفتاب استفاده کرد و از آنها برای بهبود ظاهر زخم های آکنه یا سایر شرایط پوستی استفاده می شود. روش جوان سازی پوست ممکن است برای هر بیمار با توجه به شرایطش، متفاوت باشد. کلینیک زیبایی سپیدار گزینه های مختلفی برای جوان سازی پوست ارائه می دهد و مناسب ترین روش درمانی باید با توجه به موقعیت و خواسته های خاص شما انجام می شود. بیشتر درمان های پوستی برای دستیابی به نتایج عالی، به یک سری از درمان ها و یک رویکرد چند حالته نیاز دارند. مهمتر از همه، بیمار باید متعهد باشد که از پوست خود محافظت کند تا نتایج به دست آمده طولانی تر شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟