به گزارش رکنا، انجمن سامانه جهانی‌ ارتباطات سیار (GSMA) چهارشنبه شب پس از برگزاری جلسه فوق‌العاده تصمیم گرفت کنگره جهانی‌ موبایل را در بارسلون به دلیل بحران شیوع ویروس کرونا لغو کند.

GSMA از زمان برگزاری اولین دوره کنگره جهانی موبایل در بارسلونا در سال ۲۰۰۶، GSMA، صنعت ارتباطات، دولت‌ها، وزیران، سیاستگذاران، اپراتورها و رهبران صنعت را در سراسر این اکوسیستم تشکیل و توسعه داده شده است. با وجود محیط بارسلونا و کشور میزبان امروز GSMA به خاطر نگرانی‌ها در حوزه سلامت تصمیم گرفت برگزاری MWC را در سال ۲۰۲۰ کنسل کند، زیرا نگرانی جهانی در رابطه با شیوع کرونا، نگرانی سفر و شرایط دیگر باعث می‌شود که شرکت کنندگان نتوانند این رویداد را برگزار کنند.

برخی از شرکت‌ها از جمله آمازون، دویچه تلکام، اریکسون، فیسبوک، HMD، اینتل، الجی، نوکیا، NTT Docomo، سونی و نینتندو! اعلام کرده‌اند که در این کنگره شرکت نخواهند کرد.

GSMA این تصمیم را طی یک بیانیه مطرح کرد که در آن تاکید شده میزبان به این تصمیم احترام گذاشته و درک می‌کند.

لغو این کنگره، هزینه‌های میلیونی در پی خواهد داشت؛ کمترین هزینه‌ای که غیبت شرکت کنندگان می‌تواند سبب شود، بیش از ۵۰۰ میلیون یورو برآورد شده است؛ افزون بر آنکه اکنون یک دعوای حقوقی بر سر اینکه آیا انجمن مذکور یا شرکت‌ها باید هزینه این ضررها را پرداخت کنند وجود دارد؛ زیرا بیمه شامل وضعیت‌های احتمالی‌ نظیر بیماری‌های واگیر نمی‌شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟