به گزارش رکنا، هر ساله در انگلیس حدود ۱۶ هزار مورد جدید سرطان پوستی ملانوما وجود دارد و طبق گفته این دانشگاه، بقای این بیماری در ۴۰ سال گذشته در انگلیس دو برابر شده است.

دانشمندان قبلاً می دانستند که سطح پایین تر ویتامین دی در بدن در گردش خون با نتایج بدتر برای مبتلایان به ملانوم مرتبط است، اما آنها مکانیسم های ایجاد این بیماری را کاملاً درک نکرده اند. مطالعه انجام شده توسط تیمی به سرپرستی محققان دانشگاه ممکن است به باز کردن رمز و راز پیرامون آن کمک کند.

این تیم با استفاده از موش‌ها در آزمایشگاه دریافتند که افزایش مقدار گیرنده ویتامین دی بر روی سلول‌های ملانوم باعث کاهش فعالیت مسیر سیگنالینگ و کند شدن رشد سلول‌های ملانوم می‌شود.

اگرچه این تحقیقات اولیه است، طبق گفته‌های این دانشگاه، این یافته‌ها در نهایت می‌تواند به راه‌های جدیدی برای درمان ملانوما منجر شود.

جولیا نیوتن بیشوپ از دانشکده پزشکی می‌گوید: این قطعه جدید پازل به ما کمک می‌کند تا چگونگی رشد و گسترش ملانوما را بهتر بشناسیم و امیدوارم راه‌های جدیدی برای کنترل آن پیدا کنیم».

بعضی مواد غذایی سرشار از ویتامین دی هستند؛ ماهی‌های روغنی و روغن جگر ماهی منابع طبیعی خوبی برای این ویتامین محسوب می‌شوند.

این تحقیق در ژورنال تحقیقات سرطان منتشر شده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟