به دنبال شیوع بیماری‌های ناشی از مصرف سیگارهای الکترونیکی، برخی مقامات و سازمان‌های بهداشتی در آمریکا در خصوص استفاده از این نوع سیگارها هشدار دادند.

مقامات بهداشتی فدرال آمریکا اعلام کردند که ابتلا به بیماری‌های تنفسی ناشی از مصرف سیگار الکترونیکی در آمریکا روز به روز در حال افزایش است. در همین ارتباط، مقامات شهر لس آنجلس به دنبال ممنوع کردن سیگارهای الکترونیک طعم‌دار هستند.

بر اساس آمار ارائه شده توسط مقامات بهداشتی آمریکا، شمار مراجعه کنندگان به بیمارستان های که به دلیل استفاده از سیگارهای الکترونیک به بیماری‌های تنفسی مبتلا شده اند، روز به روز در حال افزایش است.

در برخی از این سیگارهای الکترونیکی تتراهیدروکانابینول به کار رفته است که به طور مستقیم به سیستم تنفسی انسان آسیب های جدی وارد می‌کند؛ نیکوتین یا تتراهیدروکانابینول با مواد افزودنی غیر مجاز دیگر ترکیب شده است که می تواند جان انسان را به خطر اندازد.

در یک ماه گذشته هفت نفر در آمریکا به علت استفاده از سیگارهای الکترونیک جان خود را از دست داده اند.

مقامات بهداشتی آمریکا در ماه ژوئیه (تیر - مرداد) با مشاهده جوانانی که با مشکلات حاد تنفسی، سرفه، درد در قفسه سینه و حتی تهوع به بیمارستان مراجعه کردند، گفتند که موارد مشکوکی در ارتباط با سیگارهای الکترونیکی مشاهده شده است.

در همین ارتباط، چندی پیش نیز سازمان جهانی بهداشت درباره استفاده از «سیگار الکترونیک» هشدار داد و خطرات ناشی از آن را بسیار جدی و استفاده از آن را بسیار مضر معرفی کرد.

سازمان جهانی بهداشت در گزارشی از فراگیر شدن استفاده از سیگارهای الکترونیک ابراز نگرانی کرد و آن را برای افرادی که می خواهند سیگار را ترک کنند، بسیار مضر دانست.

در گزارش سازمان جهانی بهداشت آمده است: هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد سیگار الکترونیکی می‌تواند در ترک سیگار کمک کند و حتی ممکن است دروازه‌ای برای اعتیاد در بین جوانان باشد.

سیگار الکترونیک نسبت به سیگار معمولی مواد سمی کمتری دارد اما با این حال این وسیله همچنان سلامتی استفاده‌کنندگان را به خطر می‌اندازد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟