مبتلایان به فشار خون دور این خوراکی ها را خط قرمز بکشند

منابع غذایی حاوی سدیم می توانند فشار خون را بالا برده و داروهای کاهنده فشار خون را بی اثر کنند.

 اگر به پرفشاری خون مبتلا هستید و یا در معرض خطر ابتلا به آن قرار دارید٬ تا جایی که می توانید از مصرف شش ماده غذایی باید اجتناب کنید:

نان: در هر برش نان٬ ممکن است که تا ۲۳۰ میلیگرم سدیم وجود داشته باشد که ۱۵ درصد از ۱۵۰۰ میلی گرم مجاز روزانه سدیم رو شامل می شود و این موضوع برای افرادی که به پرفشاری خون مبتلا هستند٬ خبر خوبی نیست. حال در نظر بگیرید که روزانه چه مقدار برش نان مصرف میکنید و با هر بار مصرف٬ چه میزان سدیم رو وارد جریان خون خود می نمایید.

پیتزا: هر تکه پیتزا حاوی 700 میلی گرم سیدم است. از خمیر پیتزا گرفته تا پنیر و پپرونی و حتی تزئینات روی پیتزا٬ همگی سرشار از سدیم هستند. سعی کنید که از پیتزایی که پنیر کمتر و سبزیجات بیشتری در تهیه آن به کار رفته است٬ استفاده کنید. همچنین٬ پیتزا رو به صورت خانگی تهیه کنید.

سوپ: هر فنجان سوپ٬ ممکن است که تا ۱۰۰۰ میلی گرم٬ سدیم داشته باشد. تا جای امکان بهتر است که از سوپ خانگی به جای سوپ رستورانی٬ استفاده کنیم.

سس سالاد: یکی از مخفی ترین منابع سدیم است. بهتر است که به جای سس٬ از روغن زیتون و سرکه برای طعم دهی به سالاد استفاده کنیم. همچنین٬ می توانیم از خردل٬ سیر و نیز سبزیجات معطر کمک بگیریم.

غذاهای رستورانی: افزایش نمک به غذاهای رستورانی برای افزایش طعم دهی به آنها بسیار رایج است. بنابراین باید تا حد امکان از غذای خانگی استفاده کرد و اگر هم مجبور به مصرف غذای رستورانی شدید٬ سعی کنید که از ریختن سس بر روی سالاد و افزودن نمک به غذا٬ خودداری کنید.

غلات صبحانه: برخی از انواع غلات صبحانه که بیشتر ما آنها را با نام کورن فلکس می شناسیم، حاوی سدیم هستند. اگر برچسب این محصولات را به دقت بخوانید، متوجه می شوید در هریک فنجان از بعضی از آنها حدود ۲۵۰ میلی گرم سدیم وجود دارد، بنابراین موقع خرید غلات صبحانه، حواستان را جمع کنید و انواع بدون سدیم آنها را از قفسه بردارید.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟