مصرف قرص های مکمل برای افزایش توان بدنی و تندرستی امروزه میان جوانان در سراسر دنیا طرفدار دارد و بسیاری از این افراد قرص های مذکور را برای کاهش سریع وزن یا تقویت عضلات بدن مصرف می کنند.

اما تحقیقات دانشگاه هاروارد ثابت می کند که قرص های یادشده می توانند مشکلات پزشکی جدی برای مصرف کنندگان ایجاد کنند. بررسی که در این زمینه از سال 2004 تا 2015 بر روی افراد حداکثر 25 ساله صورت گرفته، خطرات قرص های یادشده را ثبات کرده و نشان می دهد قرص های مکمل حتی از قرص های ویتامین نیز عوارض و خطرات بیشتری دارند.

977 نفر از افراد مورد بررسی در این مطالعه که قرص های مکمل را مصرف کرده بودند با مشکلات مختلف مرتبط با سلامتی مواجه شدند و 40 درصد از کل افراد مورد مطالعه به همین علت مجبور به بستری در بیمارستان شده وحتی برخی از آنها نیز فوت کردند.

در این میان قرص های مکملی که با هدف کاهش وزن، حجیم تر کردن عضلات، پاکسازی پوست و افزایش توان جنسی عرضه می شوند، خطرناک تر از سایر قرص های مکمل بوده و عوارض بیشتری دارند. پژوهشگران به جوانان توصیه می کنند به جای مصرف این قرص ها از ورزش منظم و یک رژیم غذایی سالم پیروی کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟