هضم غذا با گزینه های پروبیوتیکی

علاوه بر کمک به فرایند هضم و بهبود عملکرد مغز، مصرف پروبیوتیک‌ها تأثیر زیادی در کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی، بهبود سلامت چشم، حفظ سلامت پوست و مبارزه با افسردگی دارند:

 علاوه بر کمک به فرایند هضم و بهبود عملکرد مغز، مصرف پروبیوتیک‌ها تأثیر زیادی در کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی، بهبود سلامت چشم، حفظ سلامت پوست و مبارزه با افسردگی دارند:

خیار شور:

زمانی که به دنبال خرید خیارشور برای به دست آوردن مزایای پروبیوتیک‌ها هستید، نوعی را که به صورت طبیعی تخمیر شده انتخاب کنید که سرکه در فرآیند تولید آن استفاده نشده باشد. محلول نمک دریا و آب تغذیه مناسبی برای رشد باکتری خوب هستند که منجر به داشتن مزایای گوارشی در خیارشور می‌شوند.

ماست:

هیچ کس انکار نمی‌کند که بسیاری از انواع ماست حاوی مقادیر زیادی از پروبیوتیک‌ها و میکروارگانیسم‌های مفید برای هضم مؤثر و کاهش مشکلات گوارشی هستند. ماست‌های پروبیوتیک حاوی اسید لاکتیک هستند. دقت داشته باشید که همه انواع ماست پروبیوتیک نیستند و باید هنگام خرید محصول، به برچسب روی آن‌ها دقت کنید و نوع بدون قند و پروبیوتیک آن را انتخاب نمایید. فراتر از خاصیت پروبیوتیک ها، ماست سرشار از کلسیم و پروتئین برای حفظ عضلات و سلامت استخوان‌ها نیز هست.

کفیر:

سرشار از باکتری‌های اسید لاکتیک و مخمر است. این نوشیدنی به فرایند هضم کمک می‌کند و برای کسانی که به لاکتوز موجود در ماست حساسیت دارند، بهترین انتخاب می‌تواند باشد.

زمانی که به دنبال خرید خیارشور برای به دست آوردن مزایای پروبیوتیک‌ها هستید، نوعی را که به صورت طبیعی تخمیر شده انتخاب کنید که سرکه در فرآیند تولید آن استفاده نشده باشد. محلول نمک دریا و آب تغذیه مناسبی برای رشد باکتری خوب هستند که منجر به داشتن مزایای گوارشی در خیارشور می‌شوند

پنیر‌های نرم:

تحقیقات نشان داده نوع خاصی از پنیر نرم تخمیر شده، مثل گودا، به اندازه کافی برای زنده نگه داشتن پروبیوتیک‌ها قوی هستند. همچنین پنیر می‌تواند به عنوان حاملی برای پروبیوتیک‌ها عمل نماید که منجر به تقویت سیستم ایمنی بدن خواهد شد. پنیر حاوی مقادیر زیادی از ویتامین‌ها و مواد معدنی مانند ویتامین ب. ۱۲، کلسیم، فسفر و سلنیوم است.

نان‌های تهیه شده از خمیرترش:

دفعه بعدی که ساندویچ درست می‌کنید حواستان باشد چه نانی، پنیر و سبزیجات شما را در بر گرفته است. نان خمیرترش سرشار از پروبیوتیک‌هایی است که می‌تواند در هضم غذا مؤثر باشند.

مکمل‌ها:

پروبیوتیک‌ها علاوه بر مواد غذایی در مکمل‌های کپسولی، قرص، پودر و اشکال مایع آن ساخته می‌شوند. گرچه این مکمل‌ها خاصیت تغذیه‌ای فوق‌العاده مواد طبیعی را ندارند، ولی می‌توانند تأثیرگذار باشند و مصرف آن‌ها راحت است. اگر به مصرف این مکمل‌ها علاقه‌مند هستید می‌توانید با دکتر خود مشورت کنید. اگر بیمارید یا مشکل سیستم ایمنی دارید بهتر است توجه کافی و لازم برای مصرف پروبیوتیک داشته باشید.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟