یک متخصص طب سنتی گفت: استنشاق هوای مطبوع بین الطلوعین یکی از بهترین راهکار‌ها برای درمان سردرد‌های ساده است.

محمد باقر مینایی متخصص طب سنتی و عضو هیئت علمی دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره بهترین راهکار‌های درمان سردرد اظهار کرد: سردرد‌ها بسته به انواع مختلف آن راهکار‌های درمانی متفاوتی دارد؛ اگر سردرد از نوع ساده باشد بهترین راه برای درمان آن استفاده از هوای بین الطلوعین است، منظور از هوای بین الطلوعین فاصله بین اذان صبح تا طلوع آفتاب است.

وی افزود: استنشاق هوای تازه بین الطلوعین علاوه بر این که بهترین مسکن برای سردرد خواهد بود، برای اعضای رئیسه بدن یعنی مغز، قلب و کبد هم مفرح و مقوی است.

مینایی بیان کرد: استنشاق هوای تازه و پاک عملکرد اعضای رئیسه بدن را متعادل کرده و حرکات اعضای بدن نسبت به یکدیگر را تنظیم می‌کند در نتیجه باعث می‌شود تا تعادل بدن شکل گیرد؛ هم چنین مهار کننده عارضه‌هایی مانند سردرد که به واسطه عوامل محیطی یا عواملی که در بدن وجود دارد و در طول روز باعث ضعف در بدن ‌می‌شود،‌خواهد بود.

این متخصص طب سنتی افزود: استفاده از هوای مطبوع و دلپذیر بین الطلوعین بهترین راه برای درمان سردرد‌های ساده است که همه افراد در هر سنی و در هر مکان و با هر نوع تغذیه می‌توانند از آن استفاده کنند.

مینایی اظهار کرد: راه حل دوم برای درمان سردرد ساده استفاده از ترکیب سکنجبین و خیار است؛ البته بهتر است از خیار سنتی یا رسمی استفاده شود؛ افراد می‌توانند از این ترکیب در مهار عوامل آزار دهنده محیطی که باعث ایجاد سردرد می‌شود استفاده کنند. بهتر است در وعده غذایی ناهار یا شام از ترکیب سکنجبین و خیار سالاد‌ی رسمی یا بوته‌ای که در سکنجبین رنده شده است همراه نان استفاده شود.

این متخصص طب سنتی گفت: ترکیب ماست شیرین و خیار سالادی همراه با نعناع خشک و گل محمدی یکی دیگر از ترکیبات بی نظیر برای درمان سردرد‌های ساده است که در وعده‌های غذایی ناهار و شام مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی افزود: برای این منظور بهتر است از ماست، خیار، کشمش، گل محمدی و نعناع خشک استفاده شود؛ این ترکیب هم در غلظت خون موثر است و هم تاثیر چشمگیری در مهار سردرد‌های ساده دارد..

باشگاه خبرنگاران

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟