مصرف کدو حلوایی به شکل پخته در غذاها، سالاد یا یا گریل شده در فر، منابع عظیمی از ویتامین C. را وارد بدن می‌کند و در نتیجه فردی که این ماده را مصرف می‌کند نسبت به دیگر افراد کمتر دچار بیماری‌های مختلف و به ویژه آنفولانزا در فصل زمستان می‌شود.

بسیاری از افراد نگرانند که در آستانه عید نوروز و اواخر زمستان دچار سرماخوردگی شوند. اما به نظر می‌رسد کدو حلوایی پایانی است برای این نوع نگرانی ها.

شاید برایتان جالب باشد بدانید که کدوحلوایی با افسردگی نیز به خوبی مقابله می‌کند و یک داروی عالی برای مبارزه با افسردگی است، بر اساس مطالعات مختلف، افرادی که به طور منظم کدو حلوایی مصرف می‌کنند، بسیار کمتر از افرادی که از این ماده استفاده نمی‌کنند دچار افسردگی و اضطراب زمستانی می‌شوند.

نکته مهم‌تر در مورد کدو حلوایی این است که کدو حلوایی یک گزینه عالی برای افرادی است که قصد لاغری دارند، درواقع با مصرف کدو حلوایی در اواخر زمستان می‌توانید عید را با وزنی کمتر آغاز کنید.

به طور کلی کدو حلوایی به علت فیبر بسیار بالای خود یک گزینه ایده آل برای حفظ سلامت پوست و مو نیز محسوب می‌شود. با مصرف منظم کدو حلوایی می‌توانید امیدوار باشید پوستی شفاف‌تر نیز داشته باشید.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟