اسید فولیک چیست ؟ در چه مواردی مورد نیاز است ؟ اسید فولیک یک ویتامین مهم برای بدن است. در صورت کمبود آن می تواند منجر به ایجاد مشکلات سلامتی گردد.اما اسید فولیک چیست ؟ در چه مواردی مورد نیاز است ؟ چه کسانی باید آن را مصرف کنند ؟

میوه ها ،سبزیجات و غلات غنی از فولات هستند.قرص های اسید فولیک در کمبود آن در بدن تجویز می شود.

اسید فولیک یکی از ویتامین های گروه B است که برای تمام مواد بیولوژیکی بدن DNA و تشکیل گلبول های قرمز از سلول های خونی ،متابولیسم اسید آمینه ،رشد و بازسازی سلول وتشکیلات عضلات نیاز است.وجود این ویتامین برای تقویت و عملکرد سیستم ایمنی بدن ضروری است.

اسید فولیک برای چه مواردی استفاده می شود ؟

اسید فولیک برای رشد کودک و عملکرد بدن از جمله سنتز پروتئین، تکثیر سلولی و انجام عملکرد مغز استخوان بسیار مهم است.رشد و تکوین جنین ،که یک تقسیم سلولی سریع است در یک دوره مشخص صورت می گیردتولید RNA و DNA به دلیل نقش حیاتی آن در این دوره ،مصرف اسید فولیک از اهمیت زیادی برخوردار است.بر اساس تحقیقات انجام شده مشخص شده است که مصرف اسید فولیک در دوران بارداری باعث کاهش قابل توجه اختلالات سیستم مرکزی عصبی در کودک می شود.این ناهنجاری های سیستم عصبی مرکزی، به نام نقص لوله عصبی، می تواند در اشکال و درجه های مختلف دیده شود.در ساده ترین حالت ممکن باعث ایجاد فاصله در ستون فقرات و در پیشرفته ترین حالت باعث عدم رشد جمجمه و مغز کودک می گردد.کمبود اسید فولیک از طریق آزمایش مشخص می گردد.

اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 

آیا این خبر مفید بود؟