در زنان؛

کدخبر: 380111 ارسال پرینت 7

رکنا: زنانی که ورزش یا بیشتر پیاده روی می کنند کمتر به سرطان سینه مبتلا می شوند.

در این مقاله به نقل از دکتر کامران جلالی 12 فایده پیاده روی را برایتان ذکر کرده ایم، با ما همراه باشید.

به گزارش بهداشت نیوز: ۱- پیاده روی با سرعت سه کیلومتر در ساعت خطر سکته قلبی و مغزی و نارسایی قلبی را تا حدود ۳۰درصد کاهش می‌دهد. افرادی که پیاده روی سریع تری دارند بهره بیشتری میبرد در مجموع ۱۰ کیلومتر در هفته بسیار برای سلامتی Health شما مفید است.

۲- بانوانی که ۳۰ دقیقه در روز پیاده‌روی می‌کنند خطر سکته را ۲۰ تا ۴۰ درصد کاهش می‌دهند. در واقع با افزایش ضربان قلب Heart به دنبال پیاده روی قلب شما قویتر شده و پرفشاری خون در شما بهبود می یابد.

۳- به طور متوسط چنانچه ده هزار قدم در هفته طی شود و یا حداقل پانصد قدم طی شود برای حفظ سلامتی شما مناسب خواهد بود.

۴- دکتر کامران جلالی گفت: به طور ایده آل شما باید حداقل ۱۵۰ دقیقه در هفته فعالیت فیزیکی داشته باشید تا ضربان قلب شما افزایش یابد با قدم زدن این هدف به دست می‌آید و شما نیاز به تجهیزات خاصی ندارید.

۵- برخلاف تصور عمومی قدم زدن می تواند جایگزینی برای دویدن باشد قدم زدن معمولی می‌تواند خطر حمله قلبی و مغزی را کاهش دهد و همچنین از افزایش چربی و قند خون جلوگیری کند.

۶- شما می‌توانید با ۴۵ دقیقه پیاده روی در روز به تناسب اندام Fitness خود کمک کنید اگر ۲۰ ثانیه می‌دوید برای یک دقیقه پیاده روی می تواند به کاهش وزن شما سرعت ببخشد.

۷- پژوهش ها نشان داده است که ۹۰ دقیقه پیاده روی در منطقه سرسبز می تواند جلوی اضطراب و افسردگی را بگیرد.

۸- پژوهش ها نشان داده است که بانوانی که پیاده روی می کنند ۳۰ تا ۴۰ درصد کمتر به سرطان سینه مبتلا می شوند. برای از بین بردن خطر سرطان سینه حداقل روزی ۳۰ دقیقه پیاده روی کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها