خبر ویژه :

رک پلاس سلامت کدخبر: 380085 ارسال پرینت 13

رکنا: بهترین ماده برای ایجاد خوابی آرام و دلچسب قهوه سبز است.

سید جواد علوی درباره قهوه اظهار داشت: طبیعت قهوه (تازه)، گرم و خشک است، اما قهوه کهنه و بریان آن، سرد و خشک است.

یک کارشناس طب سنتی گفت: قهوه سبز Green coffee رفع کننده ضعف بنیه و خواب زیاد, رقیق کننده و پاک کننده اخلاط، مفید برای اکثر سردردها و مقوی معده است، همچنین مصرف زیاد قهوه بوداده موجب سردرد، زردی رنگ پوست، کاهش میل جنسی، نفخ، لاغری و بی‌خوابی می‌شود.

سید جواد علوی درباره قهوه اظهار داشت: طبیعت قهوه (تازه)، گرم و خشک است، اما قهوه کهنه و بریان آن، سرد و خشک است.

به گفته وی بهترین نوع قهوه، قهوه سبز می باشد، هنگامی که دانه‌های آن را در آب می ریزید فرو رود. در هنگام ناشتا و معده خالی نباید قهوه خورد. خوردن قهوه به همراه شیر کاری اشتباه است، چون ایجاد لک و پیس می‌کند. قهوه بوداده برای رفع اسهال مفید است.

قهوه خام خواص بیشتری دارد

این کارشناس طب سنتی افزود: قهوه خام مفید برای انسداد، مسکن درد و غلیان خون(جوشش خون)، رقیق کننده و پاک کننده اخلاط ، مفید برای اکثر سردردها، مقوی معده و سرفه‌های بلغمی بدون آن که شخص ضعف کند، خواب زیاد، تشنگی و گرسنگی را کم می‌کند، همچنین خستگی، احساس کوفتگی و ضعف بنیه را رفع می‌کند.

مضرات مصرف زیاد قهوه کهنه و بوداده شده

علوی گفت: مصرف زیاد قهوه بوداده موجب سردرد، زردی رنگ پوست، کاهش میل جنسی، نفخ، لاغری، بی‌خوابی می‌شود.

نکاتی که در رابطه با مصرف قهوه باید رعایت کرد

وی بیان داشت: در افرادی که قهوه نمی‌نوشند هنگامی که مصرف شود, ممکن است فشار خون بالا رود. با مصرف ۵،۶ فنجان در روز پس از ۹ هفته، کلسترول (LDL) افزایش می‌یابد. قهوه جذب سایر داروها را کاهش می‌دهد.

این کارشناس طب سنتی خاطرنشان کرد: مقدار مصرف حداکثر ۵ فنجان در روز است، ولی باید بدانید که در دوران شیردهی موجب اختلال خواب شیرخوار می‌شود، همچنین مصلح قهوه زعفران است.

 اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند