به گزارش رکنا، همسایگی و نزدیکی قطر به ایران، تصور سفر ارزان و مناسب به جام جهانی برای همراهی با تیم ملی را در اذهان ایجاد کرده بود اما با گذشت زمان و افزایش نرخ دلار به نظر می رسد دیدن 3 مسابقه جام جهانی حداقل 100 میلیون تومان برای هواداران تیم ملی آب می خورد.

سینا کلهر معاون فرهنگی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به فروش نزدیک به ۹ هزار بلیت مسابقات ایران در جام جهانی توسط فدراسیون فوتبال گفت: حداکثر قیمت بلیط در بهترین نقطه ورزشگاه‌ها ۶ میلیون ۵۰۰ هزار تومان و پایین‌ترین قیمت هم ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای یک بازی است و در مرحله جدید ۱۲هزار بلیت جام‌جهانی قطر فروخته می شود.

البته این قیمت بدون در نظر گرفتن هزینه پرواز و اقامت در شهر کوچک دوحه است و بررسی ها نشان می دهد تنها هزینه بلیت در موسم بازی ها از تهران به دوحه چیزی در حدود 22 تا 141 میلیون به صورت مستقیم یا با توقف در کلاس های پروازی اقتصادی و تجاری است.

پکیج های جام جهانی الی گشت با اقامت در کشتی کروز

آژانس گردشگری الی گشت با معرفی ویژگی ها و تفاوت های سرویس MATCH Hospitality فیفا فروش تورهای جام جهانی اش را آغاز کرده است.

بر این اساس الی گشت تورهای سطح MATCH Club که از آن به«اقتصادی ترین پیکج» تعبیر کرده را به فروش می رساند.

الی گشت تور 4 شب همراه با بازی ایران مقابل انگلیس با پرواز قطری و اقامت در کشتی کروز را 120 میلیون تومان و تور 4 شب همراه با بازی ایران مقابل ولز با اقامت در هتل 5 ستاره شرایتون 140 میلیون و بازی آخر ایران در مرحله گروهی مقابل آمریکا را با 4 شب اقامت در کشتی کروز 120 میلیون تومان به فروش می رساند.

تورهای لوکس 700 میلیونی علی بابا

«مجید حسینی نژاد» بنیانگذار و مدیرعامل علی بابا در نشست خبری اعلام فروش بلیت های Match Hospitality از طریق این سایت گفت: سفر به جام جهانی یک سفر لوکس به حساب می‌آید و چالش‌های زیادی به همراه دارد. ما سعی داریم متناسب‌ترین سفر را برای دوستداران جام جهانی فراهم کنیم.

بر اساس گفته های مدیران علی‌بابا، آنها حداقل 1000 عدد بلیت در 5 رده از 950 دلار تا 5 هزار دلار برای هر بازی جام جهانی در چارچوب Match Hospitality در اختیار دارند.

در حالی که حسینی نژاد مدیرعامل علی بابا پیش‌بینی کرده است: «پکیج موجود امروز(26 تیر 1401) برای هر بازی بین 60 تا 70 میلیون تومان و برای 3 بازی مقدماتی ایران حدود 210 میلیون تومان شامل پرواز، اقامت، بلیت بازی، حمل و نقل، تور لیدر و وعده صبحانه با مراکز اقامتی 4 و 5 ستاره خواهد بود»، اما بررسی است سامانه فروش بلیت جام جهانی علی بابا نشان می دهد بلیت ۳بازی ایران برای دو نفر  ۱۸۸میلیون تومان به فروش می رسد و بسته بلیت و اقامت 10 روزه در هتل ۵ستاره لوکس شرایتون  ۷۰۸میلیون تومان و برای هتل درحال ساخت ویندهم  588 میلیون تومان فروخته می شود.

البته حسینی نژاد گفته اگر بتوانند به ارز نیمایی دست پیدا کنند، تورها 20 درصد ارزان تر می شود.

علی بابا هم مثل الی گشت بلیت های مچ کلاب به فروش می رساند.

با تاخیر؛ وزارت گردشگری وارد می شود!

پرهام جانفشان مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان تهران در بخش نامه ای 8 بندی و دیرهنگام را به تمام دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری این استان ابلاغ کرده که واکنش خبرگزاری ایسنا را در پی داشته است.

ایسنا نوشت: این بندها علاوه ‌بر اینکه دیرهنگام و پس از آغاز فروش تورهای بلیت جام جهانی ابلاغ شده، به نظر می‌رسد به طور یک جانبه حقوق آژانس مسافرتی را به نسبت مسافر بیشتر درنظر گرفته است، برای مثال با وجود تخلف‌های محرز آژانس‌های مسافرتی در جام‌های جهانی گذشته، در این بخشنامه به تعهدات، ضوابط و الزامات آژانس در ارائه خدمات مربوط به تور ویژه جام جهانی، مخصوصا بلیت بازی‌ها که همواره بیشترین چالش را داشته، هیچ اشاره‌ای نشده و تکلیف مسافر با وجود فروش تورهای بدون بلیت، همچنان نامشخص است.

ایسنا با اشاره به قراداد عمومی میان آژانس ها و مسافران تاکید کرد: به اعتقاد بسیاری از فعالان گردشگری آن قرارداد هم خلاءهای بسیاری در ارتباط با حقوق مسافر دارد و بارها، لزوم بازنگری و اصلاح آن، مطرح شده است.

وزارت ورزش: امکان اعزام روزانه ۷ هزار نفر به قطر فراهم می‌شود/ تور 30 میلیونی یک بازی

سینا کلهر معاون فرهنگی وزارت ورزش قیمت پیشنهادی فعالین بخش خصوصی برای پک‌های جام جهانی‌ شامل هزینه اقامت در کیش و سفر به دوحه، ۳۰ میلیون تومان برای یک بازی است که در حال رایزنی برای کاهش قیمت هستیم. همچنین با دوستان در وزارت راه درباره سفر یک‌روزه صحبت کرده‌ایم. آن‌ها قول دادند امکان اعزام ۷ هزار نفر در مجموع برای هر بازی در روز فراهم شود. خود این مسافران می‌توانند اسکان هم داشته باشند اما وزارت راه در حال فراهم کردن امکان رفت و برگشت است: ۵ هزار نفر هوایی و ۲ هزار نفر دریایی.

کدخبر: 809246
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟