آمار پرندگان سرشماری شده در سال 98

به گزارش رکنا ، شهاب الدین منتظمی مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به شکار پرندگان مهاجر و فروش آن در بازارچه‌های محلی شمال کشور اظهار کرد: شکار پرندگان مهاجر موضوعی دیرینه‌ای که هرساله از سوی سازمان حفاظت محیط زیست کشور در حال رصد و بررسی است و با متخلفان این امر برخورد خواهد شد.

او با اشاره به اینکه در ضلع ساحلی شمالی کشور زیستگاه‌هایی برای پرندگان مهاجر است، گفت: در سال ۹۸، در ۲۳ سایت در گلستان، ۳۶ سایت در گیلان و ۳۲ سایت در مازندران سرشماری انجام شده است، البته حفاظت زیست محیطی در تمامی سایت‌ها وجود دارد.

مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: زیستگاه پرندگان مهاجر هر ساله از منظر تعداد پرندگان و بیماری آن‌ها به صورت مرتب پایش می‌شود، در استان مازندران در سال ۹۸، ۶۸۶ هزار و ۸۲۳ سرشماری انجام شده است.

منتظمی افزود: در طی این پایش‌ها در استان گلستان ۱۱۰ هزار و ۳۵۶، در استان گیلان ۱۳۵ هزار و ۱۷۶ جمعیت پرنده آبزی و کنار آبزی در کشور سرشماری شده است، دوستداران محیط زیست با مشاهده فروش گوشت پرندگان مهاجر در بازارچه های محلی می توانند این تخلف را از طریق سامانه مردمی ۱۵۴۰ و یا تماس با ادارت کل استانی اطلاع دهند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟