به گزارش رکنا، عارف شادکام در تالش اظهار کرد: بقایای لاشه یک پلنگ در رودخانه تیزرود روستای طولارود تالش که پوست آن کنده و رهاشده بود، کششف و ضبط شد.

وی با اشاره به گزارش‌های مردمی مبنی بر وجود پوست پلنگ در کنار رودخانه تیزرود، افزود: با بررسی و حضور کارشناسان این اداره بقایای این پلنگ در محل مذکور مشاهده شد که پوست این پلنگ توسط افرادی کاملاً از امعاء و احشاء خالی‌شده است و هیچ‌گونه استخوانی در آن وجود ندارد.

رئیس اداره محیط‌زیست تالش با بیان اینکه زمان و مکان کشته شدن این قلاده پلنگ و همچنین عاملان این اقدام نامشخص است، تصریح کرد: آنچه در حال حاضر از شواهد امر برمی‌آید ظاهراً پوست این پلنگ برای تاکسیدرمی آماده‌شده یا اینکه تاکسیدرمی شده است و به علت خرابی و کهنگی به رودخانه انداخته‌شده است.

شادکام با اشاره به اینکه در حال حاضر پوست پلنگ برای انجام یکسری آزمایش‌ها و بررسی‌های تکمیلی به اداره حفاظت محیط‌زیست انتقال داده‌شده است، گفت: نتیجه نهایی پس از بررسی‌ها و انجام آزمایش‌ها اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وی با بیان اینکه سال گذشته نیز شاهد شکار یک قلاده پلنگ در تالش بودیم، بیان کرد: فردی که سال گذشته اقدام به شکار پلنگ کرده بود پس از دستگیری، توسط مراجع قضایی به پرداخت ضرر و زیان و خسارت‌های واردشده به محیط‌زیست محکوم شد.

رئیس اداره محیط‌زیست تالش با اشاره به مشاهده تعدادی پلنگ در زیستگاه‌های جنگلی شهرستان تالش تصریح کرد: سال گذشته دو موردحمله پلنگ به احشام و دام‌های منطقه واقع در حویق و کرگانرود به اداره حفاظت شهرستان تالش گزارش شد که خسارت‌های وارده پس از انجام بررسی‌های لازم به دامداران پرداخت شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟