2 باند کلاهبرداری از طریق سامانه جعلی ثنا در زنجان دستگیر شدند

محمد‌علی آدینه‌لو  اظهار داشت: در طول هفته‌ها و روز‌های اخیر پیامک‌هایی از سامانه جعلی ثنا که مربوط به قوه قضائیه است به همشهریان مبنی بر اینکه شکایتی از شما انجام گرفته و جهت پیگیری و رویت ابلاغیه باید به لینک مربوطه در پیام مراجعه کنند، ارسال شده است.

به گزارش رکنا، وی افزود: به محض اینکه افراد اقدام به بازگشایی این لینک کرده‌اند اپلیکشن بر روی گوشی نصب شده و به پیامک‌ها دسترسی یافته است در نهایت با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی فرد در گوشی، هکر‌ها اقدام به برداشت غیر‌مجاز از حساب این افراد کرده‌اند.

رئیس پلیس فتای استان زنجان با بیان اینکه با توجه به حساسیتی که در این ارتباط وجود داشت دادستان و رئیس کل دادگستری استان به موضوع ورود یافت، گفت: دو باند مجزا در سطح کشور شناسایی شد و توسط پلیس و کارآگاهان پلیس فتای استان زنجان دستگیر و روانه زندان شدند.

وی با بیان اینکه عمده کلاهبرداری‌ها با ارسال پیامک انجام می‌گیرد عنوان کرد: توصیه‌ای که به مردم داریم، این است به پیامک‌ها دقت داشته باشند چرا که پیامک سیستم قضائی که تحت عنوان ابلاغ الکترونیکی ارسال می‌کند فاقد لینک بوده و در صورتی که مواردی از این قبیل مشاهده شد، مراتب را به مراکز فوریت‌های پلیس‌ فتای سایبری استان با شماره‌گیری 096380 در میان بگذارند.

آدینه‌لو با اشاره به اینکه کلاهبرداری‌هایی که به شکل سازمان‌ یافته انجام می‌شود میلیاردی است، گفت: دو کلاهبرداری که از هموطنان در سطح کشور کلاهبرداری کرده متعلق به دو باند سازمان‌ یافته‌اند که هنوز پرونده آن‌ها در دست بررسی قرار داشته و میزان دقیقی از رقم‌ کلاهبرداری آن‌ها مشخص نیست.

آیا این خبر مفید بود؟