رک پلاس سلامت کدخبر: 239735 ارسال پرینت 10

رکنا: دلایلی که نشان می‌دهند همه‌ی کربوهیدرات‌ها دشمن تناسب اندام نیستند.

کربوهیدرات‌هایی که باید از خوردن آن‌ها اجتناب کنیم، آن‌هایی هستند که در پروسه صنعتی مواد مغذی خود را از دست داده‌اند یا از آن ساده‌تر، هیچ‌گاه مواد مغذی نداشته‌اند. کربوهیدرات‌های حقیقی، میزان انرژی و سطح قند خون را ثابت نگاه داشته و از طرفی روحیه شما را نیز حفظ می‌کنند.( در واقع باعث می‌شوند حال خوبی داشته باشید.) قطعه‌ای از نان کامل که شاید به نظر شما سرشار از کربوهیدرات باشد، در واقع فقط 13.6 گرم کربوهیدرات دارد! این یکی از دلایلی است که به شما ثابت می‌کند نیازی نیست مهر منع مصرف به آن‌ها بزنید.

نخود ایرانی

زیبامون

این نخودها در هر فنجان فقط حاوی 35 گرم کربوهیدرات هستند. همچنین میزان کالری کمی نیز دارند (210 کالری در هر فنجان)، حاوی 11 گرم پروتئین و 10 گرم فیبر نیز هستند.

شیر سویا

زیبامون

ممکن است فکر کرده باشید که هیچ نوع از شیرها کربوهیدرات فراوانی ندارند. اما یک فنجان شیر سویا که از سویا گرفته می‌شود (و لوبیاها سرشار از کربوهیدرات‌های پیچیده هستند) حاوی 15 گرم کربوهیدرات، 8 گرم پروتئین و 4 گرم چربی است و فقط 131 کالری انرژی دارد.

سیب

زیبامون

باورکنید یا نه، یک سیب بزرگ حاوی 27 گرم کربوهیدرات است. همچنین حاوی 5 گرم فیبر پر کننده، 1.5 گرم چربی و 114 کالری انرژی است.

مویز

زیبامون

شیرین و جویدنی! یک چهارم فنجان از مویز حاوی 33 گرم کربوهیدرات است (دوبرابر یک قطعه نان!) ولی این دلیل نمی‌شود که از خوردن آن اجتناب کنید. مویز حاوی 1.5 گرم فیبر، 309 میلی گرم پتاسیم و 123 کالری انرژی در هر یک چهارم فنجان است.

سیب‌زمینی شیرین

زیبامون

سیب‌زمینی سفید برای میزان نشاسته فراوان آن معروف است. اما یک سیب‌زمینی شیرین متوسط نارنجی رنگ حاوی 24 گرم کربوهیدرات، 105 کالری انرژی و مقدار مناسبی ویتامین A و پتاسیم است. شیرینی طبیعی که دارد یکی از دلایل مناسب برای استفاده از آن به عنوان تنقلات می‌باشد. یا آن‌را به طور کامل بپزید، یا قطعات آن را گریل کنید.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.اخبار مرتبط

ارسال نظر