رک پلاس بازارک کدخبر: 234364 ارسال پرینت 2

رکنا: کودکان فرشته اند ، معصوم و پاک و پر امید ؛ اما هستند کودکانی که رنج بیماری را به سختی تحمل میکنند و اندوه دست نوازشگری پر مهر و گرم را در دلشان پنهان . و گاه که قطره اشکی سوزنده و داغ پر پهنه گونه هاشان جاری می شود در انتظار دست مهربانی می مانند که اشک از گونه شان پاک کند .

بودند و هنوز هم هستند انسانهای والای شریفی که غم و دغدغه کودکانی بیمار و خردسالانی تنها را دارند و از هیچ کوششی برای کاستن از رنج و دردهایشان باز نمی ایستند .

کودکان فرشته اند و میدانم که "خیریه کودکان فرشته اند" در تکاپوی بازگرداندن امید و نشاط به این خردسالان پاک و معصوم است همچنان که در روزهای بیست و چهارم تا بیست و هفتم دی ماه امسال ، به مناسبت میلاد رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) و همچنین استقبال از مراسم شب یلدا درهفت مرکز برای 1100 مخاطب مستقیم و با احتساب خانوادهها و خدمه آنهابرای بیش از 1500 نفر برنامه های شادو امید بخش اجرا کرد.

اگر همراه نیکو کاران " خیریه کودکان فرشته اند" بودی میدانستی که این موسسه روز چهارشنبه بیست و چهارم آذر ماه در بیمارستان فیروزگر تهران برای بخشهای طب تسکینی و بخش خون( افراد مبتلا به سرطان) برنامه های موزیکال اجرا کرد که با همخوانی بیماران بستری فضایی زیبا به وجود آورد .

روز بعدهم تیم کودکان فرشته اند در دو مرکز که اولی مجتمع خدمات بهزیستی نارمک مرکز نگهداری از کودکان معلول ذهنی و جسمی بود این برنامه شاد و پر نشاط را از ساعت 10 تا 12 اجرا کرد و کودکانی که میتوانستند ، در سالن آمفی تئاتر مجموعه جمع شدند و برای دیگر کودکان که شرایط خاص تری داشتند تیم دوم به صورت همزمان برنامه را به اجرا در آورد، همان روز در ساعت هفده در مرکز معلولین ذهنی دختران وحدت واقع در خیابان پاسداران برنامه ای برای حدود 160 بیمار مانند برنامه نارمک اجرا شد.

روز جمعه هم تیم کودکان فرشته اند برای حدود 500 مخاطب در مرکز سرای احسان حوالی کهریزک تهران برنامه شاد اجرا کرد.

و نهایتا در آخرین روز که مصادف شده بود با ولادت حضرت رسول (ص) در صبح برنامهای برای کودکان بیمارستان قلب رجایی برگزار شد و بعد از آن در حدود ساعت 13 تا 14 برای کودکان بیمارستان شریعتی که تحت قرنطینه هستند برنامه اجرا شد، در این مرکز برای یکی ازبیماران که البته کودک هم نبود و حدود 20 سال داشت و قرار بود فردا عمل پیوند داشته باشد برنامهای ویژه برگزار شد و تاثیر خوبی در روحیه این دوستمان داشت و مراسم اختتمایه در بیمارستان کودکان بهرامی در ساعت 17 تا 19 برگزار شد این برنامه شامل نمایش شب یلدا هم بود که جلوهای خاصتر را از این مراسم داشت؛ خوب است که بدانید در تمامی این برنامه ها پذیرایی و هدایایی متناسب با شب یلدا تدارک و در صورت امکان میز شب یلدا نیز برپاشد.

هدف خیریه کودکان فرشتهاند از برگزاری این گونه برنامهها علاوه بر ایجاد فضایی شاد که موجب بهبود روند درمان آنها میشود آن است که برای افرادی که دوست دارند در مراسمی مانند شب یلدا در کنار خانواده هایشان در خانه باشند و این مراسم را به شادی به سر کنند ولی باید در بیمارستان باشند و روند درمان را سپری کنند برنامه ای ویژه داشته باشیم تا آنها هم بتوانند خاطرهای خوش از این شب را برای دیگر اعضای خانواده هایشان تعریف کنند.

بگویم که دیدم که اشک از چشم یکی کودک نحیف و بیمار جاری شده بود درست در حالی که برنامه شاد شب یلدا برگزار میشد اما این را هم بگویم که اشک او ، اشک اندوه و درد و تنهایی نبود ، اشک شوق و شادی بود که دوستان خیریه " کودکان فرشته اند " را نیز تحت تاثیر قرار داد و آنان نیز همراه او اشک شوقشان بر گونه جاری شده بود .

شما نیز میتوانید برای همراهی خیریه کودکان فرشته اند به وب سایت www.koodakancharity.ir مراجعه کنید.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

ارسال نظر