رک پلاس سلامت کدخبر: 231502 ارسال پرینت 11

رکنا: عضو انجمن علمی طب سنتی ایران نشانه‌های هضم کامل غذا از دیدگاه طب سنتی را تشریح کرد.

به گزارش رکنا, مهدی برهانی درباره نشانه‌های هضم کامل غذا اظهار داشت: در صورتی که فرد مقدار خوراکی که الان می‌تواند در یک وعده غذایی مصرف کند و معده بیمار می‌پذیرد کمتر از میزانی باشد که قبلا می‌توانسته است, بخورد دلیل ضعف معده است و اگر این عارضه را ندارد, قوت معده اش همچنان پابرجاست.

به گفته وی بر اساس طب سنتی ایران قوت‌های معده به 4 نوع جاذبه، ماسکه، هاضمه و دافعه تقسیم می‌شود. قوه جاذبه آنست که توسط آن غذا بلعیده می‌شود و به معده می‌رسد.

عضو انجمن علمی طب سنتی ایران افزود: قوه ماسکه نگهدارنده غذا در معده است تا عمل هضم روی آن انجام پذیرد. قوه هاضمه عمل هضم غذا را انجام می‌دهد و قوه دافعه دفع فضولات باقیمانده از عمل هضم را بر عهده دارد.

برهانی ادامه داد: بعد از خوردن غذا احساس سنگینی در سر یا کتف‌ها ایجاد نشود. پس از جای گرفتن غذا در معده سنگینی، سر و صدا و نفخ در معده ایجاد نشود. آروغ با بوی ترشیدگی، سکسکه، احساس لرزش یا کشیدگی در معده ایجاد نشود. مدت ماندن غذا در معده معتدل باشد.

وی بیان داشت: خروج غذا از معده در زمانی متناسب با نوع غذا باشد. خواب بعد از هضم غذا طبیعی باشد و سبک تر یا سنگین تر از حالت طبیعی نشود و بیدار شدن از خواب به راحتی و سریع انجام شود. بعد از خواب ورم در پلک چشم مشاهده نشود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.اخبار مرتبط

ارسال نظر